Монографії, видані співробітниками ННПМ

Науковці Національного науково-природничого музею НАН України щороку видають 2-3 монографії або монографічні збірники. Нижче продставлено бібліографчні довідки щодо окремих з них.

 

 

Мовчан, Ю. В. Риби України. — Київ : Золоті ворота, 2011. — 444 с.
ISBN 978-966-2246-26-1.

 
   

Писанець, Є. Земноводні України (посібник для визначення амфібій України та суміжних країн). — Київ : Видавництво Раєвського, 2007. — 192 с. 
 ISBN 966-7016-41-2.

Видання присвячено аналізу сучасного стану амфібій фауни України. Книга являє собою ілюстрований посібник для визначення земноводних фауни України та суміжних країн, укладений на основі матеріалів польових досліджень автора та вивчення фондових колекцій багатьох зоологічних установ Європи. Враховані дані польових досліджень по 2007 рік включно. У книзі вживаються українські наукові назви амфібій, ухвалені 1927 р. природничим відділом Інституту української наукової мови УАН. Посібник забезпечує визначення дорослих тварин: через брак практичних досліджень вікової та географічної мінливості зовнішньої морфології поки що неможливо достеменно визначати види більшості земноводних на личинковій стадії розвитку. Посібник видано також і російською. (анотація за Вікіпедією).

   

Фауна печер України / За ред. І. Загороднюка // ННПМ, Українське теріологічне товариство. — Київ, 2004. — 248 с. (Серія: Праці Теріологічної школи; Випуск 6).
ISBN 966-02-3635-2.

Розглянуто особливості печерних регіонів та умов існування біоти у підзе­меллях. Проаналізовано рівень розвитку спелеобіологічних досліджень в Україні, особливості використання печер і стан їх охорони як місць оселення унікальної біоти. Представлено нариси систематичні групи, що є типовими мешканцями печер, у тому числі нематод, ракоподібних, павуків і кліщів, різних груп комах, амфібій, птахів і ссавців. Представлено анотований список печер, найважливіших для включення в екомережу, повний список печерної фауни та бібліографію щодо спелеофауни.

дивитися все видання >>>

   

Загороднюк І. Польовий визначник дрібних ссавців України. — Київ, 2002. — 60 с. (Праці Теріологічної школи; Випуск 5).
ISBN 966–02–2642-X

Керівництво присвячено визначенню дрібних ссавців (мишовидні гризуни і землерийки), що є традиційними об'єктами дослідження при обліках фауни із застосуванням пасток Геро або живоловок. Описано основні методи обліку дрібних ссавців, поради щодо визначення статі й віку, охарактеризовано діагностичні ознаки. Ключі організовано за дихотомічною системою і представлено у вигляді основного ключа до родин і 10 ключів до родів і видів кожної родини (кротові, мідицеві, вовчкові, мишівкові, тушканові, сліпакові, мишачі, хом'якові, норицеві).

дивитися все видання >>>

 

поновлено 19.12.2015

 

повернутися на сторінку видання ННПМ >>>