На головну     Повернутися

 Експедицiя в Тібет 
Автор нарису Святослав Погребняк

Герпетологи побували на Херсонщині - Олешківські піски навесні

  Весняна експедиція в Херсонську область вивчала змій, жаб та ящірок в Олешківських пісках - незвичайних місцинах на півдні України. Тут збереглись пісчані бархани - кучугури, на місці, де в третинному періоді нашої геологічної історії Дніпро намив багато кремнієвого піску. Більша частина Олешківських пісків засаджена сосновими лісами, але деякі ділянки залишились степовими - як біля села Буркути, де наша експедиція зупинилась на ночівлю.
велике фото
 Ділянка степу на пісках з лісовими колками в круглих ямах
  Вранішній травень вкриває туманом степ і осідає росою на торішніх сухих баделинах, чисельному павутинні павуків-тенетників та листі чагарникових кругів. Вологий степ відростає весняними ефемероїдними рослинами, поспішає цвісти, плодоносити перед неминучим літнім відмиранням.

велике фото
 Чисельні тенети павуків видно в ранковій росі

велике фото
 Сон-трава в степу швиденько зацвітає і зав'язує насіння
  Сон-трава має корінь, який, здається, може дорости до цертру землі. Але цього не досить, щоб вижити в степу, рослина мусить поспішати з дозріванням насіння перед літньою спекою

велике фото
  Екзотичний представник нашої флори - орхідея зозулинець
  Навколо степових озер формується кільце багатшої рослинності, де в траві ховаються екзоти української флори - степові орхідеї
  Весною та літом залишаються активними ящурки - дрібні ящірки з крокодилячою головою. Травень для них найкращий місяць щоб від'їстись та розселитись на нові території. Влітку тут навіть комах буде обмаль для вільного житя.
велике фото
 Ящурка різнокольорова
  
велике фото
 Ящурка різнокольорова

  На головну     Повернутися

 Експедицiя в Тібет