Екскурсії

Національний науково-природничий музей запрошує на тематичні та оглядові екскурсії.

Тривалість екскурсій – 45-60 хв.

Вартість екскурсій

Ми працюємо: п'ятниця – неділя з 11.00 до 18.00.
Замовлення екскурсій за телефонами: (044)-235-62-66.

Екскурсійні програми Ботанічним відділом

Рослини-символи України

На екскурсії відділом ботаніки ми познайомимо Вас з ботанічними цікавинками про рослини, які по праву вважаються символами України. Ви дізнайтесь 27 способів використання верби, оволодієте секретами створення зимових букетів з калини, пізнаєте, хто така червона рута та чи варто її шукати вечорами. Ви безпроблемно будете орієнтуватися у різноманітті мальв, дізнаєтесь, коли в Україну потрапили чорнобривці та, чому з них виготовляють харчову добавку Е161b.

Ми поговоримо про те, яка рослина-символ нашої держави зупинила армію Ксенофонта в Азії, а яка привела до війни Британії та Китаю. Також поговоримо про те, чому треба пахнути як чебрець, від чого лікує барвінок, а від чого лише спустошить Ваш гаманець, розкриємо секрети геліотропізму та дізнаємось, чому соняшник - це математично досконала рослина.

Багато що почіпаємо руками, дечим потішимо смакові рецептори та здолаємо пакет тематичних завдань під час самої екскурсії.

Оглядова екскурсія Ботанічним музеєм

Засобами музею показане різноманіття і багатство рослинного світу Землі і найбільш важливих закономірностей його розподілу на її поверхні. Експозиція Ботанічного музею створена на зонально-регіональному принципі на флористичній основі і характеризує рослинний світ основних природних зон і областей України, Євразії і земної кулі. В п’яти залах музею подані основні розділи експозиції.

Рослини Червоної книги України

В 1980 р. була проголошена Всесвітня стратегія охорони природи і природних ресурсів. Головною проблемою в ній названа проблема збереження різноманіття видів рослин і тварин. Цій меті і служить Червона книга. До Червоної книги України занесено 621 вид судинних рослин. Основні групи судинних рослин, які занесені до Червоної книги України: реліктові, ендемічні, рідкісні, пограничноареальні види, вся родина орхідних та ін.

Рослинний світ України

Експозиція починається з різнокольорової рельєфної карти рослинності України. Флора України нараховує 25 тисяч видів рослин, з них водоростей – 3,6 тисяч видів, грибів і слизовиків – 15 тисяч видів, лишайників – до 1 тисячі, мохів – до 800, вищих (судинних) папоротеподібних, голонасінних і покритонасінних – більше 4,5 тисяч. Рослинність представлена в межах природних зон: Полісся, Лісостеп, Степ і дві гірських системи – Українські Карпати і Кримські гори.

Екскурсійні програми Зоологічним відділом


Тварини червоної книги України

Загальні поняття про зникаючих тварин та Червону книгу. Приклади цих тварин в музейній експозиції.

Різноманітність тваринного світу України

Екскурсія охоплює основні групи тварин: губок, кишковопорожнинних, ракоподібних, комах, риб, земноводних, плазунів, птахів, ссавців України.

Екскурсії по окремим групам тварин на замовлення відвідувачів.

Оглядова екскурсія

Короткий огляд усіх розділів експозиції Зоологічного відділу

Екскурсійні програми Геологічного відділу

Геологічна історія території України

Геологічна історія Землі - це послідовність подій у розвитку Землі, як планети. Найважливішими з них були утворення гірських порід, виникнення і руйнування форм рельєфу, наступ і відступ моря, обмерзання, поява і зникнення видів живих істот. Про те, що саме і коли відбувалося на нашій планеті, зокрема на території теперішньої України і йтиметься у нашій екскурсії. Готуватись до ЗНО або ДПА можна не тільки за підручниками!

Мінералогія і петрографія

Знайомство з мінералами, зібраними з багатьох куточків земної кулі і згрупованими в експозиції згідно з їх систематичної та генетичної приналежності, а також з різноманітністю гірських порід: магматичних, осадових, метаморфічних, особливостями їх структури і мінерального складу.

Корисні копалини України

Знайомство з мінеральними багатствами території України, родовищами руд чорних і кольорових металів, нафти, газу, вугілля, нерудної сировини, їх географію.

Морські геологічні дослідження

Знайомство з результатами морських геологічних досліджень у Світовому океані, Чорному і Азовському морях, Антарктиді, а також унікальними експонатами: зразками глибинних порід, піднятих з глибини 5700(!) м, корисними копалинами Світового Океану, колекцією сучасних коралів Чорного моря.

Оглядова екскурсія відділом Геології

Загальний огляд усіх розділів експозиції Геологічного відділу: Геологічна історія Землі, Загальні геологічні процеси, Мінералогія, Корисні копалини.

Експозиція «Естетика каменю»

Колекція окремої зали в Геологічному відділі музею експонує найефектніші зразки мінералів з різних родовищ України та світу поряд з якими в експозиції представлені художні та ювелірні вироби з дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, картини, предмети інтер'єру, корали, мушлі, а також колекція копій унікальних діамантів світу.

Центральну частину зали прикрашає моріонова друза з камерних пегматитів Волинського родовища (Житомирська обл.) Особливе місце в експозиції посідає колекція українських топазів. Окремий тариф. Кількісне обмеження груп.

Екскурсійні програми Палеонтологічного відділу

Розвиток життя на Землі

Під час екскурсії відвідувачі знайомляться з основними етапами розвитку живих організмів. У залі представлені численні останки найдавніших рослин і тварин, які населяли нашу планету в палеозойську і мезозойську ерах, починаючи від примітивних ракоподібних і молюсков, закінчуючи високоорганізованими представниками рептилій, птахів та ссавців.

Неогенові ссавці України

Пропонується унікальна можливість здійснити подорож у минуле нашої країни і побачити тварин, які заселяли територію України десятки мільйонів років тому. У неогеновому залі представлені унікальн,і з наукової точки зору , експонати Палентологічного музею, до яких належать останки тварин, так званої гіппаріоновой фауни. Відвідувачів безумовно зацікавлять добре збережені скелети слона-динотерія, жирафа-херсонотерія, носорога-хілотерія і гіппаріона.

Антропоген - час появи людини

Надається можливість ознайомитися з останками древніх людей, які мешкали на території України в плейстоценову епоху. Під час екскурсії відвідувачі побачать унікальні споруди кроманьйонців, збудовані з кісток мамонта.Також можна побачити представників тваринного світу даної епохи, а саме: шерстистого носорога, мамонта, гігантського оленя та ін.

Оглядова екскурсія

Короткий огляд усіх розділів експозиції Палеонтологічного відділу