РЕКЛАМА

ЛІНКИ

Новини і події


Гуманітарна допомога музею

гуманітарна допомоги від МЗС Німеччини за сприяння Центру допомоги мистецтву України та зусиль Ірини Нікіфорової

🇺🇦🤝🇩🇪 Підтримка природничих музеїв під час війни надзвичайно важлива для збереження унікальних наукових колекцій. Спільні зусилля наших небайдужих прихильників та міжнародна допомога, зокрема від благодійних проєктів і організацій, дають змогу створювати належні умови для збереження природничих колекцій та експонатів, незважаючи на всі труднощі. Це сприяє збереженню біологічного та геологічного різноманіття, а також допомагає продовжувати наукові дослідження й освітню роботу навіть у важкі часи.

⚡️Цього місяця наш музей отримав чергову партію гуманітарної допомоги від МЗС Німеччини за сприяння Центру допомоги мистецтву України та зусиль Ірини Нікіфорової.

Ми отримали великі ящики для збереження кісток мамута, та менші для колекцій безхребетних і птахів, павербанк для збереження облікової інформації та ліхтар для використання під час відключень електропостачання.

Ми щиро вдячні нашим партнерам за постійну допомогу, яка є важливою для нашого музею та збереження цінних колекцій.

Дякуємо за розуміння!


Робота музею в умовах відключень

Робота музею в умовах відключень

Музей працює у звичайному режимі навіть під час стабілізаційних відключень світла за графіком 4-ї групи.

Частина експозицій підсвічується денним світлом, але для вашої зручності рекомендуємо взяти з собою ліхтарик.

Наші освітні заходи також проводяться під час відключень: екскурсоводи забезпечені потужними ліхтарями та готові з натхненням ділитися таємницями наших експозицій.

Дякуємо за розуміння!


Природнича ілюстрація Каті Шиови

Природнича ілюстрація Каті Шиови

З 27 липня до 15 вересня у виставковому залі Національного науково-природничого музею триває виставка "ПРИРОДНИЧА ІЛЮСТРАЦІЯ Каті Шиови", української акварелістки, члена асоціацій ботанічних художників ABA (Велика Блитанія), ASBA (США) та натураліста-любителя.

Ця виставка є втіленням захоплення природою та мистецького таланту художниці. З дитинства Катя була зачарована дивами природи, починаючи з першого весняного метелика та закінчуючи стародавніми скам'янілостями. Її творчий шлях отримав натхнення у Державному музеї природи Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, де вона вперше відчула непереборне бажання малювати природні об'єкти. Катя закінчила спеціалізований клас природничих наук, де вивчала біологію, хімію, фізику та основи латини. Ці знання природничих дисциплін стали основою її творчої діяльності, дозволили створювати ілюстрації, що поєднують певною мірою наукову точність з естетичною красою.

Ця виставка чудова можливість побачити світ природи через призму мистецтва художниці. Представлені роботи не лише зображують природні об'єкти, але й передають їхню внутрішню красу та складність, розкриваючи перед нами чудеса еволюції.

Запрошуємо вас насолодитися цими дивовижними акварелями та надихнутися красою природи, яку Катя Шиова так майстерно переносить на папір.

Виставку підготували:

Наукові консультанти:
Аліна Ступак – к.і.н., м.н.с. відділу палеонтології ННПМ НАН України, авторка блогу "Археозоологічні нотатки";
Ігор Загороднюк - к.б.н., доцент, провідний науковий співробітник відділу музеоогії ННПМ НАН України, ініціатор створення Теріологічної школи;
Олексій Коваленко - к.б.н., науковий співробітник відділу ботаніки ННПМ, автор блогу "Довколаботаніка";
Сергій Харчук - ключовий вікіпедист по темі ссавців, член Українського теріологічного товариства НАН України;
Оксана Червоненко – к.б.н., заступник директора з наукової роботи ННПМ НАН України.

Оформлення виставки:
Людмила Командир - Голова правління Асоціації українських художників ботанічного мистецтва.

Кураторка виставки:
Юлія Комар - м.н.с. відділу Музеології ННПМ НАН України.

За підтримки:
Асоціації українських художників ботанічного мистецтва (SUBA)
Міжнародна спільнота художників-акварелістів VseSvitArt.


Червень в Природничому!

Червень в Природничому!

От вже і офіційно настало календарне літо. У багатьох учнів почались літні канікули, а наш музей продовжує свою роботу та анонсує події на червень.

Цього місяця ми підготували для вас цілу низку подій, як в музеї, так і в онлайн-просторі.

Короткий путівник по наших заходах:

  1. На території природничого музею є події для трьох вікових категорій: для дошкільнят (4 +), шкільного віку та для дорослої авдиторії. Події для шкільного віку можуть мати маркування 7+ та 9+, перевіряйте цю інформацію в описах подій, як і зміст та наповнення програм. Події для дорослих мають маркування - лекція або інтерактивна програма для дорослих (у червні анонсовані лише лекції).
  2. Щоб потрапити на події слід обов'язково зареєструватися. Щоб для вас чи ваших учасників завжди було місце та підготовлені всі витратні матеріали. Щотижня ми відкриваємо реєстрацію на події на нашій сторінці.
  3. Після реєстрації - вам прийде автоматичний лист з підтвердженням, якщо не бачите його - перевірте папки Спам або Пропозиції у вашій поштовій скриньці. Актуальні анонси подій знаходяться у вкладці "Події" на нашій сторінці.
  4. Під час можливої повітряної тривоги ми вимушені перервати захід. Залежно від її тривалості захід може бути продовжено після відбою або припинено. Через це оплата за захід відбувається лише після його завершення, куплені вами вхідні квитки до музею можуть бути використані в цей чи найближчі дні роботи нашої установи.
  5. Щотижня ми проводимо онлайн-заходи. По вечорах у нас лекції для дорослих, а по ранках вихідних днів - для дітей. На дитячих подіях окрім лекції та спілкування з лектором є ще вікторина в Kahoot. Такі заходи залежно від теми можуть бути цікаві дітям віку 7+, 9+ та 11+. Лекторій для дітей відвідують, як молодші, так і значно доросліші учасники. Події онлайн-лекторіїв вільні для відвідування, необхідна лише реєстрація. Опублікований тут графік подій - попередній. Ми будемо намагатися його дотримуватися наскільки це можливо, але орієнтуйтесь на дату та час анонсованих подій на нашій сторінці.

Будемо раді бачити вас у віртуальному та музейному просторах!


Міжнародний день музеїв у Природничому

День музеїв в Природничому!

Субота 18 травня 2024

У цей день Музей працює з 11:00, вхід до експозицій до 17:30, музей зачиняється о 18:00.

●11:00 –12:00 Лекція “Незвіданий світ тварин минулого України” - від автора програми кандидата біологічних наук, наукового співробітника відділу палеонтології ННПМ НАНУ Вадима Яненка ви дізнаєтесь про тварин минулого, що мешкали на території сучасної України. Згодом можна долучитись разом з Вадимом до демонстрації “Цікавинки з музейних шаф”. Місце проведення: 1й поверх ВИСТАВКОВА ЗАЛА.

●11:00 –13:00 також о 15:00-16:00 Демонстрація “Цікавинки з музейних шаф” - Ведучі програми Олександр Ковальчук - провідний науковий співробітник відділу палеонтології ННПМ НАНУ та Вадим Яненко. Колеги демонструватимуть цікаві зразки із фондів палеонтологічного відділу. Це і відбитки древніх рослин, крабів і риб, доісторичні молюски та кістки динозаврів, скелети і черепи ссавців та багато іншого дивовижного музейного скарбу. Ви зможете потримати в руках унікальні зразки, сфотографуватися з ними й отримати фахові коментарі про них від професійного палеонтолога. Місце проведення: 2-й поверх, експозиція НЕОГЕН УКРАЇНИ.

●11:30 –13:00 Демонстрація з екскурсією та квестом “Лабораторія прянощів: ботаніка спецій нашої планети”. Це подія про найпопулярніші спеції планети та їхні менш відомі екзотичні аналоги. На програмі можна буде потримати в руках ваніль, корицю справжню та фальшиву, різні види кардамонів. Автор та ведучий найвідоміший ботанік Олексій Коваленко виконає досліди й покаже, як можна перевіряти якість спецій у себе вдома. У події буде екскурсійна частина з пакетом завдань для учасників та квест. Місце проведення: 4-й поверх, КОНФЕРЕНЦІЙНА ЗАЛА.

●11:00 –13:00 Екскурсія з квестом “Народжений повзати літати... може?”. Ця екскурсія буде присвячена амфібіям та рептиліям, ви дізнаєтесь про роль рептилій як найближчих родичів та предків сучасних птахів, а ще ви пройдете квест та відкриєте для себе, які види амфібій та рептилій серед викопних форм та серед сучасних можуть літати! Екскурсія охопить експозиційні частини зоологічного та палеонтологічного відділів музею, які присвячені амфібіям та рептиліям. Авторка та ведуча програми Ірина Доценко - кандидатка біологічних наук, старша наукова співробітниця зоологічного відділу ННПМ. Місце проведення: 3-й поверх, зустрічаємось біля інсталяції КАБІНЕТ НАУКОВЦЯ.


Дві наступні програми проведе подружжя справжніх науковців Аліна та Дмитро Ступак. Аліна - наша колега – молодша наукова співробітниця палеонтологічного відділу ННПМ, а Дмитро науковий співробітник відділу кам'яної доби Інституту Археології НАНУ.

●12:00 –13.30 Майстер-клас “Розколювання кременю та виготовлення знарядь праці”. Місце проведення: 2-й поверх, експозиція ПЛЕЙСТОЦЕН УКРАЇНИ. На цій події ви дізнаєтеся як людина кам’яної доби розколювала кремінь і виготовляла знаряддя праці та мисливську зброю. Які матеріали використовувала для їх виготовлення і чи могла ними вполювати мамута або іншу тварину льодовикового періоду.

●12:00 –13.30 Майстер клас “Наскельний живопис” це творчий майстер-клас з малювання барвниками первісності – вохрою, вугіллям та крейдою. Ви дізнаєтесь кого, чому і де первісні люди полюбляли малюати. Місце проведення: 2-й поверх, експозиція ПЛЕЙСТОЦЕН УКРАЇНИ.

●12:00 –15:00 Квест “Весна у пташиному царстві” – це мандрівка однією з найбільших експозицій нашого музею під час якої ви навчитесь визначати птахів, їх голоси та гнізда. Цю активність підготували наукові співробітниці відділу зоології Світлана Тайкова та Ганна Клочко. Місце проведення: 3-й поверх, експозиція ПТАХИ.

●12.00 –13.00 також о 14.00-15.00 Екскурсія іхтіологічною експозицією «У світі риб» познайомить вас із різноманіттям риб, їх цікавими особливостями та пристосуваннями. Ведучий молодший науковий співробітник, зберігач колекційних іхтіологічних фондів зоологічного музею ННПМ НАНУ Анатолій Паньков. Місце проведення: 3-й поверх, зустрічаємось біля опудала горили.

●12:00, 14:00 та 16:00 Демонстрація “Нові надходження Геологічного відділу: унікальні знахідки”. Це розповідь та демонстрація зразків викопних решток різного віку від найдревніших з Едіакарського періоду до Антропогену. Ведучий старший науковий співробітник, в.о. заввідділу Геології ННПМ Володимир Гриценко. Місце проведення: 1-й поверх, зустрічаємось біля діорами з краєвидом Києва.

●13:00 – 14:00 Демонстрація «Старовинні зарубіжні колекції у складі палеонтологічного зібрання Відділу геології ННПМ НАН України». Ви побачите дивовижні викопні рештки різного віку - від палеозойських до неогенових - з старовинних колекцій геологічного відділу. Авторка заходу наукова співробітниця відділу геології Галина Анфімова розповість про них та про історію їхнього надходження до нашого музею, дізнаєтесь про людей, які формували ці колекції. Місце проведення: 1й поверх, ВИСТАВКОВА ЗАЛА.

●13:00 –14:30 Інтерактивна екскурсія “Неймовірні рослини: не зовсім звичайна ботанічна екскурсія”. Це мандрівка рослинним світом, під час якої ви познайомитесь із найцікавішими експонатами ботанічного музею. Дізнаєтесь про найменше у світі насіння, про те, як червоні водорості причетні до плавленого сиру, про мохи-зомбі, хижі та отруйні рослини, про цибулини-біткоїни, про найвідоміші прянощі, про 50 відтінків вишуканих ароматів найбільшого нерозгалуженого суцвіття на планеті і про ще безліч всього цікавого. Кожен учасник програми матиме змогу розгадати пакет екскурсійних завдань та зустрітися з низкою дивовижних експонатів з-поза меж постійної експозиції – поспостерігати за тим як спори плауни стали причетними до винайдення ксероксів, перевірити якість какао та гвоздики, побачити як виглядають рослини, які зростали на планеті понад 300 мільйонів років тому. Ведуча наш ботанік Марія Каліста. Місце проведення: 4-й поверх, зустрічаємось біля величезної яскравої карти України.

●13:00 –14:30 Майстер-клас “Ботанічний чай: практикум зі створення чайної композиції”. Учасники приготують та заберуть з собою чайну композицію на основі прянощів та фарбувальних рослин. Під час створення цієї суміші вони дізнаються багато цікавих фактів з ботаніки, хімії та кулінарії. Ведуча ботанік Катерина Новосад. Місце проведення: 4-й поверх експозиція Флора України.

●14:00 – 15:00 також о 16:00 - 17:00 Екскурсія “Подорож у минуле Землі”. Це оглядова екскурсія залами палеонтологічного відділу, своєрідна мандрівка в часі. Відвідувачі дізнаються багато нового про рослинний і тваринний світ далекого минулого. Ведучий Олександр Ковальчук провідний науковий співробітник відділу палеонтології. Місце проведення: 2-й поверх, збираємось біля житла з кісток мамута.

●14:30 -15:50 Демонстрація з екскурсією та квестом “Дивовижні рослини: як флора змінювала планету, динозаврів та нашу цивілізацію”. На події поговоримо, яке велике значення мали рослини в минулому і чому вони такі важливі зараз. Ви дізнаєтесь, які революції вони викликали в давнину, як вони впливали на різні групи тварин - від трилобітів та динозаврів. Також ми розглянемо те, як рослини сформували нашу цивілізацію і до яких халеп це призвело. Ведучий ботанік Олексій Коваленко. Місце проведення: 4-й поверх, Конференційна зала.

●15:00 - 17:00 Практикум “Світ під мікроскопом”. На події кожен учасник виготовить мікропрепарат та роздивиться його під мікроскопом, а також можна роздивитись підготовлені науковцями препарати для огляду та об'єкти для споглядання під лупою та бінокуляром. Ведуча ботанік Марія Каліста. Місце проведення: 4-й поверх, експозиція ФЛОРА УКРАЇНИ.

●16:00 -17:30 Демонстрація з квестом «Хижі рослини». Ці представники флори з хитромудрими ловчими пастками здавна дивували науковців та захоплювали уяву любителів рослинного царства. Ви дослідите будову їхніх пристосувань для полювання на здобич, ознайомитесь з відомими та ще нерозкритими загадками улюблених рослин Ч. Дарвіна. А на завершення зіграємо у затишний «Комахоїдний квест» у стінах відділу ботаніки Природничого. Автор та ведучий ботанік Олексій Коваленко. Місце проведення 4-й поверх, КОНФЕРЕНЦІЙНА ЗАЛА.

Як бачите, підготувались ми до свого свято добре blush Тож відкладайте суботні справи та мерщій до Природничого, буде круто!

До зустрічі! ☘️

ВАЖЛИВО❗️ Під час повітряної тривоги музей зачиняється, усі заходи припиняються і ми просимо відвідувачів пройти до найближчого укриття на станції метро "ТЕАТРАЛЬНА" (200 м від будівлі музею).


Розклад на травневі свята

Розклад на травень

Друзі, якщо раптом плануєте відвідати Природничий цього тижня, зверніть увагу на наш графік роботи:

🔹2,3 травня (чт, пт) з 11:00 до 18:00, каса до 17:30
🔸4 травня (сб) - за скороченим графіком з 11:00 до 15:00, каса до 14:30
🔹5 травня (нд) - музей не працює

4 травня скорочений графік - санітарна обробка експозицій.

🔹Замовлення екскурсі, інтерактивних програм та зв'язок з адміністратором музею: середа, четвер, п'ятниця, субота та неділя з 🕚11:00 до 🕕18:00 за номерами : ☎️ 0442356266 або 📱 0964433813 (також Viber, Telegram).

ВАЖЛИВО❗️Під час повітряної тривоги музей зачиняється, усі заходи припиняються і ми просимо відвідувачів пройти до найближчого укриття на станції метро "ТЕАТРАЛЬНА" (200 м від будівлі музею).

До зустрічі! ☘️


Квітень в Природничому!

Квітень в Природничому!

Цього місяця ми підготували для вас цілу низку подій, як в музеї, так і в онлайн-просторі.

Короткий путівник по наших заходах:

На території природничого музею є події для трьох вікових категорій: для дошкільнят (4 +), шкільного віку та для дорослої авдиторії. Події для шкільного віку можуть мати маркування 7+ та 9+, перевіряйте цю інформацію в описах подій, як і зміст та наповнення програм. Події для дорослих мають маркування - лекція або інтерактивна програма для дорослих (у квітні анонсовані лише лекції).

  1. Щоб потрапити на події слід обов'язково зареєструватися. Щоб для вас чи ваших учасників завжди було місце та підготовлені всі витратні матеріали. Щотижня ми відкриваємо реєстрацію на події на нашій сторінці. Після реєстрації - вам прийде автоматичний лист з підтвердженням, якщо не бачите його - перевірте папки Спам або Пропозиції у вашій поштовій скриньці. Актуальні анонси подій знаходяться у вкладці "Події" на нашій сторінці.
  2. Під час можливої повітряної тривоги ми вимушені перервати захід. Залежно від її тривалості захід може бути продовжено після відбою або припинено. Через це оплата за захід відбувається лише після його завершення, куплені вами вхідні квитки до музею можуть бути використані в цей чи найближчі дні роботи нашої установи.
  3. Щотижня ми проводимо 2 онлайн-заходи. По вечорах середи у нас лекція для дорослих, а по ранках неділі - для дітей. На дитячих подіях окрім лекції та спілкування з лектором є ще вікторина в Kahoot. Такі заходи залежно від теми можуть бути цікаві дітям віку 7+, 9+ та 11+. Лекторій для дітей відвідують, як молодші, так і значно доросліші учасники. Події онлайн-лекторіїв вільні для відвідування, необхідна лише реєстрація.
  4. Опублікований тут графік подій - попередній. Ми будемо намагатися його дотримуватися наскільки це можливо, але орієнтуйтесь на дату та час анонсованих подій на нашій сторінці.

Будемо раді бачити вас у віртуальному та музейному просторах!


Благодійний рахунок природничого

UA708201720313201001301009806 (Увага! 01.11.2022 номер рахунку в казначействі був змінений)
Код ЄДРПО 19020229
Повна назва установи: Національний науково-природничий музей Національної академії наук України
Скорочено - ННПМ НАН України
Будь ласка, вказуйте призначення платежу "благодійний допомога музею"

Архів новин 2020-23 років
Архів новин 2019 року
Архів новин 2018 року
Архів старих новин