РЕКЛАМА

ЛІНКИ

Новини і події


Розклад на новорічні свята

Робочі четверги

Друзі, якщо плануєте завітати до нас у грудні або на початку січня, будь ласка, ознайомтесь з нашим графіком роботи:

22, 23 грудня музей працює з 11:00 до 18:00, каса до 17:30.
24 грудня музей працює з 11 до 16, каса до 15:30
️❗️ 29, 30, 31 грудня та 1, 2 січня - вихідні дні
3, 4, 5 січня музей працює з 11:00 до 18:00, каса до 17:30.
6 січня музей працює з 11:00 до 16:00, каса до 15:30.
❗️7 січня - з технічних причин музей не працюватиме.

До зустрічі в Природничому! 🌲


з 26 жовтня до 5 листопада наш музей працюватиме чотири дні на тиждень

Робочі четверги

Вітаємо школярів з початком осінніх канікул та запрошуємо завітати до Природничого!

Друзі, зверніть увагу, найближчі два тижні з 26 жовтня до 5 листопада наш музей працюватиме чотири дні на тиждень з четверга до неділі з 11:00 до 18:00. Каса до 17:30.

Також ми відкрили додаткову реєстрацію на екскурсії та інтерактивні програми на четвер 26 жовтня та 2 листопада.

26 жовтня 11:30 Інтерактивна програма "Морські тварини - 2: дивовижні молюски". Попередня реєстрація на подію обов'язкова.

Будь ласка, для бронювання індивідуальних заходів телефонуйте до екскурсійного бюро музею за номерами (𝟎𝟗𝟔) 𝟒𝟒𝟖-𝟑𝟖-𝟏𝟑.

До зустрічі в Природничому!


Виставка АКВАРЕЛЬНІ НОТАТКИ: ПТАХ

Виставка АКВАРЕЛЬНІ НОТАТКИ: ПТАХИ

з 28 липня до 13 серпня 2023 року в Природничому триває виставка "Акварельні нотатки: птахи” це третій проект Національного науково-природничого музею НАН України в співпраці з міжнародною спільнотою акварелістів “VseSvit-Art”, що має на меті привернути увагу до унікальних екосистем, що існують поряд з людиною та які зазнають відчутного, часто руйнівного впливу, через діяльність людини.

Автори представлених на виставці акварельних робіт Наталя Заболоцька, Нонна Давиденко та Тетяни Паращук приділили особливу увагу різноманіттю птахів, які мешкають в околицях села Новосілки поблизу русла річки Десна, озера Старуха та числених стариць у цій місцевості.

Куратори виставки:

Нонна Давиденко – засновниця ГО “VseSvit-Art”.

Світлана Тайкова – к.б.н., наукова співробітниця відділу Зоології, зберігач фондів «Птахи» ННПМ НАН України.

Виставка розташована в експозиційній залі «Птахи» Зоологічного відділу ННПМ на 3-му поверсі Музею.

Вхід за музейними квитками.


День музеїв

День музеїв 2023 в Національному Науково-природничому музеї

Ми не могли залишити Вас цього дня без особливих подій і підготували програму до різних смаків та інтересів.

Отже, запрошуємо 18 травня у четвер долучитись до святкування Міжнародного дня Музеїв в Природничому!

🌿11:30 - 12:30 Екскурсія Зоологічним відділом «Ми всі родичі на цій землі». Авторка та ведуча к.б.н. Марина Володимирівна Таращук. 🚩Місце зустрічі: 3-й поверх біля діорами "Середнє Придніпров'я".

🌿12:00 – 13:30 Інтерактивна екскурсія Ботанічним відділом «Неймовірні рослини: не зовсім звичайна ботанічна екскурсія». Автор та ведучій к.б.н. Олексій Коваленко. 🚩Місце зустрічі: 4-й поверх біля величезної карти України.

🌿12:30 -14:30 Демонстрація «Без пластику та гуми: предмети повсякденного вжитку у Середньовічній Європі» Авторка та ведуча н.с. Аліна Ступак. 🚩Місце проведення заходу: 2-й поверх експозиція «Плейстоцен України» - зала з кістяками мамута та велетенського оленя.

🌿13:30 – 15:00 Лекція «Дивовижні тварини минулого». Автор та ведучій к.б.н. Вадим Яненко. 🚩Місце проведення заходу: 1-й поверх виставкова зала.

🌿14:00 «Хижі рослини» - лекція про хижі рослини за бажанням можна самостійно пройти текстовий квест та отримати подарунок. Автор та ведучий к.б.н. Олексій Коваленко. 🚩Місце зустрічі: 4й поверх біля карти України.

🌿14:30 - 16:00 Екскурсія геологічним відділом “Геологічна історія території України“. Автор та ведучий к.г.-м..н. Володимир Петрович Гриценко. 🚩Місце зустрічі біля діорами з краєвидом Києва.

🌿19:30 "Флора світу" онлайн-екскурсія тропічною експозицією природничого музею. Автор та ведучий к.б.н. Олексій Коваленко. 🚩Лекція в Zoom для дітей. Посилання на реєстрацію.

Увага! Участь у заходах, як і відвідування музею у цей день безкоштовні.

Зв’язатись з адміністратором музею можна за номером 096-448-38-13.

До зустрічі в Природничому! 🦣🌿


Розклад роботи у квітні


Ремонтні роботи в музеї

Друзі, цього тижня у Природничому вже розпочались роботи з встановлення вікон! 😊

Дякуємо Вам, адже це стало можливим завдяки фінансовій підтримці кожного, хто долучився до збору коштів на відновлення Музею після руйнацій, завданих після ракетної атаки Києва армією російських терористів 10 жовтня 2022 року.

Перепрошуємо за тимчасову паузу в роботі музею 20, 21, 22 січня та сподіваємось на зустріч вже на наступному тижні 🙂🍀


Культурні канікули та різдвяні дива для пенсіонерів та студентів

Тисячі квитків у музеї Києва у подарунок на Новорічні свята для пільгових верств населення

Україна, Київ, 27 грудня - з 2 по 15 січня тисячі пенсіонерів та студентів зможуть відвідати низку національних музеїв Києва безкоштовно. Ініціатива з’явилась завдяки групі волонтерів, які хочуть створити дійсно різдвяне диво для тих, хто зараз не взмозі забезпечити собі культурний відпочинок. Головна мета — підтримка самих музеїв, через зниження попиту та відвідувачів, та організація якісного дозвілля пільгових верств населення. Небагато речей, що створює людина, можна назвати вічними. Але це не про мистецтво. Саме воно є інструментом передачі моральних цінностей, історії народу, культури та традицій. Поки багато людей дивляться документальне кіно або розважальні шоу на Youtube Premium під час блекауту, пільгові верстви населення не мають можливості для культурного дозвілля взагалі. Тому за допомогою благодійних донатів було зібрано понад 320 тис грн, і придбано по 1000 квитків у Національний науково-природничий музей НАН України, Національний музей історії України, Національний музей Тараса Шевченка та Національний заповідник «Софія Київська», по яким з 2 по 15 січня пенсіонерам та студентам можна буде відвідати експозиції безкоштовно.

«З початком повномасштабного вторгнення, страждає багато музеїв через зниження попиту на відвідування. Багато з них не призупинили пільгові дні та інші ініціативи, але відвідувачів всеодно небагато. Деяким музеям допомагають іноземні культурні фонди, ми ж вирішили зібрати кошти та викупити квитки і тим самим допомогти музеям, і урізноманітнити культурний та духовний відпочинок пенсіонерам і студентам. Бо саме в цих музеях історія нашої нації та культурна спадщина кожного з нас», — коментує ініціативу один із волонтерів.

Подробиці у касах та адміністраторів музеїв.

Адреси:

 • Національний науково-природничий музей НАН України
  вул. Богдана Хмельницького 15;
 • Національний музей історії України (4 експозиції);
  вул, Володимирська, 2;
 • Національний заповідник «Софія Київська»
  вул. Володимирська, 24 (доступ на всі локації, окрім дзвіниці);
 • Національний музей Тараса Шевченка
  бульвар Тараса Шевченка, 12;

Всі локації розташовані поблизу ст.метро "Театральна" чи "Золоті ворота», станції метро також працюють як укриття під час повітряних тривог.


Графік роботи Музею у період Різдвяних та Новорічних свят!


Благодійний рахунок природничого

UA708201720313201001301009806 (Увага! 01.11.2022 номер рахунку в казначействі був змінений)
Код ЄДРПО 19020229
Повна назва установи: Національний науково-природничий музей Національної академії наук України
Скорочено - ННПМ НАН України
Будь ласка, вказуйте призначення платежу "благодійний допомога музею"


Відновлення роботи Музею

Друзі, завдяки Вашій підтримці ми відкриваємо експозиції вже цього тижня 21 жовтня!

В понеділок 17 жовтня були завершені роботи першого етапу з оперативної консервації будівлі музею і вже встановлено тимчасові віконниці з герметичним прошарком, що є вкрай важливим для збереження природничих колекцій.

Наразі проводяться спеціалізовані консультації з фахівцями та виробниками вікон, тому підрахунок витрат для повного відновлення експозиційних приміщень музею ще триває.

Ми щиро вдячні кожному, хто не лишився осторонь і допомагає музею!
Оперативна допомога стала можливою також завдяки: Національна академія наук України , Міністерство культури та інформаційної політики України , @dovgiy Family Office, Благодійний фонд «Можемо разом», Видавництво Віхола

Нагадуємо графік роботи музею:
Ми відчинені 3 дні на тиждень у п’ятницю, суботу та неділю з 11:00 до 18:00, каса зачиняється о 17:30.

У разі оголошення повітряної тривоги музей зачиняється і ми просимо відвідувачів пройти до найближчого бомбосховища, що знаходиться за 200 м від будівлі музею на станції метро «Театральна».

Для всіх, хто хоче допомогти природничому фінансово, нагадуємо наш благодійний рахунок

Дякуємо ЗА ПІДТРИМКУ! 🙏


Процес відновлення Музею

Друзі, ми неймовірно зворушені вашими пропозиціями допомоги!

Ваші слова підтримки та коментарі під нашими постами неможливо читати без сліз!

Ви неймовірні люди! Серед вас - діти, родини, спільноти, військові, блогери, видавництва та цілі установи. Ми вдячні вам за те, що у цей важкий час для кожного з нас, ви не лишаєтесь осторонь і рішуче прийшли нам на допомогу. Ми вдячні Вам за кожну гривню, яку ви перераховуєте на благодійний рахунок музею. Ваша щирість і прагнення допомогти безцінні для нас.

Дякуємо кожному з вас!

Наразі силами співробітників та друзів музею ми вже прибрали уламки скла з експозицій трьох відділів. Міністерство культури та інформаційної політики України допомогло нашому музею OSB-плитами, з яких підрядна організація надана одним із спонсорів, розпочала виготовлення та встановлення тимчасових щитів на вікна. На сьогодні вже встановлено понад 11 таких щитів на першого поверсі музею. Роботи тривають. Далі виготовлення нових вікон та їх монтаж.

Сума збитків ще в процесі оцінки та підрахунку, але вже зрозуміло, що без фінансової підтримки ми не впораємося самотужки, тому збір коштів триває.

Для всіх, хто хоче допомогти природничому фінансово, нагадуємо наш благодійний рахунок

Звіт про витрати коштів зібраних на благодійний рахунок музею буде опубліковано по завершенню усіх ремонтно-відновлювальних робіт.

Дякуємо за вашу турботу!

P.S. зображення клікабельні


Припинення роботи музею

Сьогодні внаслідок ракетного обстрілу Києва будівля Національного науково-природничого музею постраждала. Ударною хвилею було вибито вікна з боку внутрішнього двору експозиційних залів геологічного, палеонтологічного та зоологічного відділів. Музейні колекції не постраждали. Руйнації зафіксовано поліцією, пошкодження оцінюють відповідні служби.

Нажаль, цього тижня у п’ятницю, суботу та неділю 14,15,16 жовтня музей не працюватиме.

Про відновлення роботи музею буде окреме повідомлення на сайті та на наших сторінках у соціальних мережах.

Наразі ми змушені звернутись по допомогу. Нам вкрай необхідні матеріали або кошти на придбання матеріалів для оперативного ремонту вибитих вікон.

Якщо маєте можливість допомогти фінансово нагадуємо наш благодійний рахунок

Якщо маєте можливість допомогти матеріалами – телефон директора з музейної та наукової роботи Червоненко Оксани Володимирівни +380503113256.

Дякуємо кожному, хто підтримає наш музей.


Міжнародний день георізноманіття #GeodiversityDay

Наша планета – це особливе місце, яке є домівкою для неймовірного багатства флори та фауни. Стрімке вимирання видів та втрата екосистем стали причиною того, що біорізноманіття у всіх на вустах, але погодьтеся, біорізноманіття спирається на свого прихованого мовчазного супутника – георізноманіття.

Основу кожної екосистеми складають елементи неживої природи – мінерали, гірські породи, ґрунти та рельєф, гори та западини, річки та озера. У георізноманіття є своя внутрішня цінність гідна захисту та охорони. Георізноманіття відіграє фундаментальну роль для світу людей, дає будівельний камінь для наших міст, забезпечує нас матеріалами, які дають енергію, зокрема відновлювальну.

Георізноманіття лежить в основі не лише біорізноманіття, але й різноманіття культур людства, це наріжний камінь нашої культурної ідентичності, основа нашої планети, нашого спільного дому.

Цього року 6 жовтня світова спільнота геологів під егідою ЮНЕСКО вперше відзначатиме Міжнародний день георізноманіття #GeodiversityDay .

З нагоди цієї події по всьому світу проводиться багато заходів. Любителі геології, організації та різні інституції об’єднаються, щоб привернути увагу до важливості георізноманіття для біорізноманіття.

Наукові співробітники геологічного відділу природничого також долучаються до цієї події:

 • 🌿 7 жовтня, п’ятниця
  • ⌚️ 12:00 Екскурсія "Мінералогічна різноманітність», ведучий Євген Науменко
 • 🌿 8 жовтня, субота
  • ⌚️ 12:00 Лекція-екскурсія «Різноманітність геологічної будови України», ведучий Володимир Петровича Гриценко
  • ⌚️ 14:00 Екскурсія «Геологічна різноманітність України», ведуча Марія Решетник
  • ⌚️ 16:00 Лекція-екскурсія «Різноманітність геологічних процесів», ведучий Володимир Петрович Гриценко
 • 🌿 9 жовтня, неділя
  • ⌚️ 12:00 Лекція-екскурсія «Різноманітність геологічної будови України», ведучий Володимир Петрович Гриценко
  • ⌚️ 14:00 Екскурсія «Геологічна різноманітність України», ведуча Марія Решетник
  • ⌚️ 16:00 Лекція-екскурсія «Різноманітність геологічних процесів», ведучий Володимир Петрович Гриценко
 • Заходи розраховані на аудиторію 10+
 • Вартість участі: складається з вартості квитка до музею (60 грн. - пільговий квиток або 140 грн. - повний квиток) та вартості екскурсії 60 грн. з 1 особи)
 • Участь за попередньою реєстрацією: Лінк або в екскурсійному бюро музею ☎️0442356266 та 📲 0964483813 з п'ятниці до неділі з 11:00 до 17:00.

До зустрічі в природничому! 🌿


Природничий змінює графік роботи!

Друзі, з цього тижня природничий буде відчинятися для відвідування кожної п'ятниці, суботи та неділі з 11:00 до 18:00, каса до 17:30.

Замовлення екскурсій з п'ятниці до неділі з 11:00 до 17:00 за телефонами 044-235-62-66, 096-448-38-13.

❗️❗️❗️ Під час повітряної тривоги наш Музей зачинятиметься і ми будемо просити відвідувачів пройти у найближче бомбосховище, що знаходиться на станції метро "Театральна" на відстані 200 м від будівлі Музею. Після відбою повітряної тривоги можна буде повернутися до Музею.


Відновлення роботи музею!

Друзі, нарешті маємо чудову новину! Наш Музей відновлює свою роботу!

У найближчу суботу 4 червня 2022 року ми відчиняємось для відвідування!

Наш щотижневий графік роботи:
☘️Субота з 11:00 до 18:00, каса до 17:30.
☘️Неділя з 11:00 до 18:00, каса до 17:30.
🔸Понеділок, вівторок, середа, четвер та п’ятниця – Музей не приймає відвідувачів.

Нагадуємо, вартість квитка до експозицій Геологічного, Палеонтологічного, Зоологічного, Ботанічного відділів та виставкової зали Музею, які розташовані на 4-х поверхах природничого становить:

🔹 60 грн – пільговий квиток – діти від 6 років, студенти денної форми навчання, пенсіонери.
🔹140 грн – повний квиток.
🔹Діти до 6 років – безкоштовне відвідування.

Екскурсії та інтерактивні програми сплачуються додатково.

Замовлення екскурсій та реєстрація на інтерактивні програми Музею приймає адміністратор щосуботи та неділі з 11:00 до 17:30 безпосередньо в Музеї або за телефонами:

☎️+380442356266,
📲+380964483813.

До зустрічі в природничому! 🌿

Також звертаємо вашу увагу на те, що під час повітряної тривоги наш Музей зачинятиметься і ми будемо просити відвідувачів пройти у найближче бомбосховище, що знаходиться на станції метро «Театральна», яка розташована на відстані 200 м від будівлі Музею. Після відбою тривоги можна буде повернутися до Музею.


Виставка "Комахи з шафи"

18 травня 2022 року в Міжнародний день музеїв Національний науково-природничий музей презентує виставку «КОМАХИ З ШАФИ: історичні іменні колекції та сучасне представлення безхребетних в експозиціях ННПМ НАН України».

Незламна шафка стала символом стійкості України у цій війні та мовчазною настановою триматися попри все. Шафи фондових сховищ нашого музею зберігають безцінні наукові колекції від руйнівного впливу часу та інших небезпек.

Мандруючи експозицією відділу зоології складно не зупинити свій погляд на зразках барвистих метеликів, вкритих хітиновою бронею жуків, величезних паличників та інших неймовірних комах. Але по той бік вітрини ховається інший світ, доступний спогляданню переважно очам вчених та зберігачів фондів. Лише колекція Лускокрилих (ряд Lepidoptera) нараховує понад 98 тисяч екземплярів. Найважливішою її складовою є типові (еталонні) зразки, на основі яких було здійснено опис нових видів чи підвидів. У нашій установі зберігаються типові зразки близько 150 видів та підвидів метеликів. У наукових колекціях нашого музею є зразки із всього світу, але особливо багато зборів з терен Східної Європи, Кавказу, Південно-Східної та Центральної Азії, а також Африки.

Наша нова виставка – це портал у прихований світ, це шафа, що відкриває прохід у ентомологічну Нарнію. Ми відібрали з наукових фондів найцікавіші та найяскравіші зразки комах, яких ви ще не бачили у нашій установі. Ця експозиція розповість вам про історичні іменні колекції, про збори найвідоміших українських дослідників, а також познайомить з тваринами, які не лише вражають уяву та тішать відчуття прекрасного, а й відіграють надзвичайно важливу роль у підтриманні життя на нашій планеті. А життя – це саме те, за що ми всі маємо триматися.

Куратори виставки:
к.б.н. Оксана Червоненко,
к.б.н. Олександр Мартинов,

Виставка «КОМАХИ З ШАФИ» відкривається 18 травня 2022 року в Міжнародний день музеїв.

Місце експонування: виставкова зала природничого - 1-ий поверх, праве крило Геологічного відділу.


Міжнародний день музеїв 2022!

Друзі, маємо гарну новину!

📅18 травня у середу в Міжнародний день музеїв природничий буде працювати для Вас з ⏰ 11:00 до 17:00, потрапити до експозицій Ви можете до 16:30.

Вхід вільний для всіх.

У цей день наші науковці, куратори та зберігачі колекцій працюватимуть в експозиціях Музею також і в якості наглядачів. Тому готуйте питання, бо відповіді на них Вам нададуть ті, хто володіє безцінними знаннями про найцікавіші факти з історію Музею, про дослідження його науковців та про неймовірні наукові колекції та зібрання.

Наш веселий паперовий квест "20+1 пригода в природничому" також буде у вільному доступі. Усі, хто після його проходження звернеться до адміністратора отримають де що на згадку.

Також ми готуємо для вас невеличкий сюрприз, про який ви дізнаєтесь згодом...

❗️❗️❗️ Важлива умова❗️❗️❗️👇

❗️❗️❗️Під час повітряної тривоги наш Музей закриватиметься і ми будемо просити відвідувачів пройти у найближче бомбосховище, що знаходиться на станції метро «Театральна», яка розташована на відстані 200 м від будівлі Музею. Після відбою тривоги можна буде повернутися до Музею.


Заходи лютого!

Лютий - це саме той місяць, у якому ми вшановуємо Чарльза Дарвіна. І саме тому ціла низка лекцій та інтерактивних програм буде присвячена постаті цього науковця.

 • Вже у цю неділю 6 лютого на вас чекає захід для найменших дослідників палеонтології - "Мандрівка в доісторичний світ для дошкільнят".
 • А 12 лютого разом з учасниками цього ж віку ми будемо досліджувати росички, які свого часу так зацікавили Дарвіна, що той на певний час полишив усі свої нагальні наукові справи, щоб вивчати їхню здатність ловити комах. На програмі будуть також і інші комахоїди - від Венериної мухоловки до непентеса. Цього ж дня відбудеться інтерактивне дослідження життя видатного науковця на програмі "Супер-Дарвін" для дітей шкільного віку та їхніх дорослих колег. А завершимо святкувати день народження натураліста лекцією для ще дорослішої аудиторії.
 • 20 лютого вдруге в історії проводимо "Рукавичку нескінченності" для дошкільнят. Також робимо прем'єру нового інтерактивного заходу "Мегалодонові оповідки: твоя шоста палеонтологічна колекція". А, окрім того під час лекції мандруємо з Дарвіном на кораблі "Бігль" довкола світу.
 • Ми завершимо місяць 27 лютого малюванням чорнилами каракатиць на "Морських тваринах" для дошкільнят, нашою класичною "Твоєю першою палеонтологічною колекцією" та новою лекцією "Еволюція-2021: найцікавіші дослідження минулого року".

Посилання на всі заходи можна буде знайти на наших сторінках у соціальних мережах:

🔸Фейсбук 🔸Інстаграм 🔸Ютуб 🔸Твіттер 🔸Телеграм

У програмі можливі зміни, не забудьте про реєстрацію.

До зустрічі в природничому!


єПідтримка!

Друзі, у Національному науково-природничому музеї НАН України можна скористатися карткою єПідтримка, здійснивши оплату через платіжний термінал безпосередньо в касі Музею.
Таким чином Ви можете придбати вхідний квиток або оплатити екскурсію


Події січня!


Графік роботи на різдвяно-новорічні свята!


Події грудня!


Робота виставки ботанічного мистецтва подовжена!

Виставка Ботанічного мистецва продовжує свою роботу до 30 січня 2022 року.

Заходи виставки - майстер-класи та демонстрації від міжнародної спільноти VSESVIT-ART та художників виставки ботанічного мистецтва будуть також продовжені.

Слідкуйте за новинами на наших сторінках у соціальних мережах.


Карантинні обмеження!


Події листопада!


Виставка ботанічного мистецтва

Рослини оточують людство з моменту його виникнення. З часу становлення нашої цивілізації до нинішньої миті ці унікальні організми годують та лікують нас, слугують будівельними матеріалами та кухонним посудом, але, що не менш важливо, зачаровують наш мозок своєю мовчазною харизмою, вишуканими ароматами та довершеністю структури своїх органів.

Тому й не дивно, що царство флори досліджують не лише ботаніки у виснажливих експедиціях, лабораторіях чи поміж нескінченних стелажів гербарних колекцій. Його також вивчають митці, які пропускають крізь себе паралельний вимір морфологічних ознак рослин та відтворюють його в різноманітних техніках ілюстрації.

Виставка ботанічного мистецтва вчетверте проводиться в Україні. Цього року з 11 вересня до 28 листопада 2021 року вона експонується в нашому музеї. У її межах представлено 68 робіт, які створені 43-ма талановитими художниками з України, Польщі, Росії, Беларусі, Німеччини, Франції та Італії.

У цій виставці поєднуються наука та мистецтво, кожна представлена робота володіє своїм власним «квантово-хвильовим» дуалізмом – їх можна розглядати і крізь призму раціоналістичного світогляду, і пізнавати на художньому рівні.

Флора як природна, так і культивована, є потужним чинником формування культурних кодів цивілізацій. Потужним цей чинник є і в українській культурі, яка формувалася на територіях з високим рівнем різноманіття рослин, як таксономічного, так і біоморфологічного. Не менше значення рослинний світ має і для сучасної людини, для якої спілкування з природою все частіше стає не буденністю, а святковою розкішшю. Це лише підвищує значення Виставки ботанічного мистецтва як унікального феномену на перетині науки про рослини та чуттєвого дослідження світу. Просто в центрі величезного мегаполісу, в установі, яка має давні традиції вивчення та збереження природничих колекцій, ви можете зануритися у мікровсесвіти прекрасно виконаних робіт, кожна з яких неповторна, кожна з яких дарує ментальний дотик до неймовірних істот, з якими ми ділимо цю планету - рослин.

Куратори виставки: Людмила Командир та Олексій Коваленко.

Виставка розташована на 1-му поверсі у виставковій залі природничого. Вхід за квитками до музею.


Виставка "Естетика каменю"

Національний науково-природничий музей НАН України та Міжнародна спільнота художників-акварелістів VseSvit Art запрошує на ІІ спільний виставковий проект "Музейний експонат: під пильним поглядом художника” 2021 - «ЕСТЕТИКА КАМЕНЮ»

Естетика - одна із складових чуттєвого сприйняття світу та оточуючої нас дійсності. Неможливо переоцінити її здатність викликати відчуття та переживання ейфорії, піднесення, радості, духовної насолоди та органічної причетності до всього існуючого.

Проект “Естетика каменю” - мистецька спроба усвідомлення закономірностей світобуття, яка пропонує відчути своєрідний замкнений цикл, так би мовити кругообіг творчого “життя” мінералу. Від мінералу - як твердого тіла певного хімічного складу, який з давніх часів використовувався у виробництві фарб, до “портретів” мінералів створених за допомогою таких фарб.

Запрошуємо зануритися у творчу силу Природи, одним із свідченням якої є мінерал у всій своїй яскравій різноманітності палітр, фактур та форм.
Виставка представляє художні роботи виконанні аквареллю, тушшю, кольоровими олівцями, змішаною та навіть новою технікою плоского друку - мокуліто, яку винайшли у Японії наприкінці ХХ століття.

Також в експозиції презентовано частину унікальної мінералогічної колекції Геологічного відділу ННПМ, а також зразки мінералів, самоцвітів та порід з приватних колекцій, які надихнули художників на створення дивовижних робіт присвячених магічному світу мінералів.

На виставці представлені роботи: Наталі Баклицької, Сергія Григор’єва, Ольги Гордійчук, Тетяни Гненюк, Олени Діденко, Нонни Давиденко, Наталі Заболоцької, Людмили Командир, Аліме Куртвелієвої, Ксенії Левтерової, Маріанни Маслової, Віри Мухіної, Тетяни Паращук, Віки Рассохіної, Олени Рубльової, Наталії Шевченко.

Кураторки виставки від спільноти художників: Наталія Заболоцька, Нонна Давиденко.

Куратори виставки від музею: завідуючий Геологічним відділом ННПМ, кандидат геологічних наук - Володимир Гриценко, науковий співробітник Геологічного відділу ННПМ - Євген Науменко, наукова співробітниця відділу Музеології та НТІ - Юлія Комар.

Офіційне відкриття виставки 12.06.2021 року о 12:00.

Графік роботи музею та виставкової зали: четвер— неділя з 11:00 до 18:00.

Вхід до виставки за музейними квитками.
Виставка триватиме до 31 серпня 2021 року.


Міжнародний День музеїв!

Вперше в історії природничого святкуємо Міжнародний день Музеїв в новому форматі!

На жаль, цьогорічні карантинні обмеження не дозволяють нам провести традиційний День відкритих дверей та масштабні заходи в межах наших експозиційних залів, але ніщо не зупинить наших намірів поспілкуватися з Вами в онлайн-режимі! 😊

Будьте завтра з нами на зв'язку link

До зустрічі у віртуальному природничому! 😉


Увага! Зміна графіку роботи Музею!

З 20 травня 2021 року Національний науково-природничий музей НАН України працюватиме за оновленим графіком:

четвер з 11:00 до 18:00, каса до 17:30.
п'ятниця з 11:00 до 18:00, каса до 17:30.
субота з 11:00 до 18:00, каса до 17:30.
неділя з 11:00 до 18:00, каса до 17:30.

Понеділок, вівторок, середа - вихідні дні.

Графік роботи екскурсійного бюро музею: середа, четвер, п'ятниця, субота, неділя з 11:00 до 18:00. Телефони екскурсійного бюро: 044-235-62-66, 096-448-38-13.


Музей зачинено з 20 березня до 30 квітня! (ОНОВЛЕНО ДАТУ)


У виставковій залі ННПМ з 5 лютого до 11 квітня триває виставка
"PALEO ART: НАУКА, ЕСТЕТИКА, АБСУРД".

Естетичні, наукові та в дечому абсурдні – всі ці фрази можна застосувати до деяких наукових плакатів середини ХХ століття, які були знайдені в архіві Палеонтологічного відділу нашого Музею.

Експозиція представляє науково популярні плакати та живопис присвячені тваринам та рослинам минулих геологічних епох, графічні зображення, застаріли таксономічні назви і реконструкції зовнішнього вигляду тварин та іноді де в чому абсурдні художні рішення, які створювалися на основі палеонтологічних відкриттів та досліджень свого часу. Багато з них на сьогодні втратили свою наукову актуальність.

На прикладі серії плакатів радянського часу на тему походження людини можна прослідкувати втілення ідеологічних парадигм того періоду.

Німецькомовні плакати початку ХХ демонструють хибні уявленні про залежність інтелектуальних здібностей людини від форми її черепу.

Також виставка дає унікальну нагоду побачити оригінальні кістки динозаврів, які були виявлені експедицією Івана Єфремова в пустелі Гобі (Монголія), відбитки листя викопних рослин, етикетки до найдавніших експонатів музею, а також інструкцію зі складання споруди пізнього палеоліту з кісток мамонта.

Вхід за квитками до музею. Замовлення екскурсій в екскурсійному бюро Музею 044-235-62-66, 096-448-38-13.


Графік роботи музею на грудень-січень 20-21

Графік роботи Музею:

Грудень 2020

п’ятниця 25 грудня 11:00 - 18:00
субота 26 грудня 11:00 - 18:00
неділя 27 грудня 11:00 - 18:00
Каса зачиняється на пів години раніше.
28, 29, 30, 31 грудня – неробочі дні.

Січень 2021

субота 2 січня 11:00 - 18:00
неділя 3 січня 11:00 - 18:00
понеділок 4 січня 11:00 - 18:00
вівторок 5 січня 11:00 - 18:00
середа 6 січня 11:00 - 15:00
Каса зачиняється на пів години раніше.
7 січня – святковий вихідний.


Ми повертаємось до триденного графіку роботи!

Експозиції природничого відкриті для відвідування щоп’ятниці, суботи та неділі з 11:00 до 18:00, квиток у касі можна придбати лише до 17:30.

Крім основних експозицій Музею обов’язково завітайте на Виставку ботанічного мистецтва, робота якої подовжена до 27 грудня.

4, 5 та 6 грудня на науковій станції "Світ під мікроскопом" триватимуть демонстрації "Кристали під мікроскопом" та «Подорож у мікрокосмос» попередня реєстрація на заходи за телефоном (097) 069-54-99.

Якщо плануєте замовити екскурсію, будь ласка, зробіть це завчасно в екскурсійному бюро 0442356266, 0964483813.

В експозиціях Палеонтологічного та Зоологічного відділів Ви можете скористатись безкоштовним аудіогідом за QR-кодами розташованими на вітринах. Карту аудіогідів запитуйте у адміністратора або доглядачів Музею.

А для веселої самостійної подорожі музеєм скористайтесь нашим квестом «20+1 пригода природничого». Запитуйте квест у адміністратора!

До зустрічі в природничому!


Увага! 21 та 22 листопада Музей не буде працювати з технічних причин.


Виставка ботанічого мистецтва 2020!

З 12 вересня і до 29 листопада в Національному науково-природничому музеї НАН України триватиме Виставка Ботанічного Мистецтва.

Експозиція демонструє майже 67 неймовірних робіт у стилі ботанічної ілюстрації створених талановитими художниками з України, Чехії, Німеччини, Великобританії, Росії.
Сьгодні ми з вами є свідками відродження мистецтва ботанічної ілюстрації у всьому світі. Майстерність авторів у цій царині художнього мистецтва вражає реалістичністю техніки, грою світла та тіні, цікавими композиціями. З увагою до деталей, пильно досліджуючи ботанічну будову, художники відтворюють прекрасні портрети квітів, фруктів, овочів на папері.

Запрошуємо насолодитись вражаючим та майстерним виконанням художніх творів, які передають дивовижну красу рослинного світу.

Учасники Виставки Ботанічного Мистецтва 2020:
Марія Безкоровайна (Краматорськ), Наталія Вандюк (Київ), Марина Вознюк (Київ), Ірина Володарська (Росія), Тетяна Гненюк (Київ), Ольга Гордійчук (Київ), Альона Грінчук (Київ), Ганна Гудiмова (Крим), Вікторія Джаніс (Полтава), Наталія Заболоцька (Київ), Ніна Захарова (Київ), Наталі Ільніцька (Київ), Марина Кисельова (Великобританія), Світлана Клименко (Київ), Людмила Командир (Київ), Анна Компанець (Київ), Надія Крисан (Київ), Тося Кравцова (Київ), Аліме Куртвелієва (Київ), Ксенія Левтерова (Київ), Альбіна Літвінова (Київ), Любов Малигiна (Київ), Людмила Маркова (Київ), Маріанна Маслова (Київ), Мар’яна Микитюк (Київ), Олександра Новацька (Львів), Ольга Ольховська (Київ), Галина Отчич (Львів), Лариса Пономаренко (Київ), Олена Рубльова (Київ), Віка Рассохіна (Київ), Марина Саркісян (Київ), Анастасія Скоробогатова (Київ), Олександр Смаглий (Харкiв), Анна Супруненко (Словенія), Світлана Трубаєва (Харків), Аліна Труш (Тернопіль), Тетяна Тулузакова (Київ), Ліза Чернявська (Чехія), Чурілова Юлія (Дніпро), Дар’я Шатровська (Київ), Максим Ширшин (Німеччина), Антоніна Шестерякова (Харків).

Куратори та організатори проекту:
від ННПМ НАН України - Олексій Коваленко, Юлія Комар;
від спільноти художників - Людмила Командир, Марина Вознюк.

Спонсори виставки: Каркар - магазин для художників, Студія декору "Roslynka", Sennelier Україна.

Виставка працює з середи до неділі з 11:00 до 17:00 у Виставковій залі на 1-му поверсі Природничого музею.

Вхід за квитками до Музею.

Відео з відкриття виставки: https://www.youtube.com/watch?v=wMWaNjxAj_0


Правила перебування в музеї!


Музей відновлює свою роботу!

Друзі, ми надзвичайно раді повідомити, що наш Музей відновлює свою роботу з 8 липня!

Графік роботи лишається незмінним: з середи до неділі з 11:00 до 17:00, каса до 16:30. Понеділок та вівторок – вихідні дні.

Будь ласка, візьміть до уваги вимоги в яких ми можемо працювати, адже вірус COVID-19 досі лишається небезпечним. Не наражайте на небезпеку себе, інших відвідувачів і наших співробітників та дотримуйтесь наступних правил безпеки:

 • у разі відчуття симптомів застуди утримайтеся від відвідування Музею;
 • в експозиціях Музею будьте у масці;
 • дотримуйтеся дистанції з іншими відвідувачами у 1,5 м;
 • якщо плануєте замовити екскурсію, будь ласка, зробіть це заздалегідь за телефоном екскурсійного бюро 235-62-66 або (096)448-38-13, та врахуйте, що максимальна кількість людей в екскурсійній групі до 4 осіб;
 • впродовж дня на території Музею буде проводитись дезінфекційна обробка приміщень;
 • години безкоштовного відвідування Музею скасовуються до повного зняття карантинних обмежень.

Сподіваємось на Ваше розуміння і до зустрічі в Природничому!


Події березня


Виставка «Акварельні нотатки»

Національний науково-природничим музей НАН України та 21 художник з України та Німеччини в рамках нового спільного проекту «Музейний експонат. Під пильним оком художника.» з 16 лютого представляють виставку «Акварельні нотатки: природа, як митець».

Перша виставка науково-творчого тандему присвячена різноманіттю світу комах та мушель. Експозиція поєднує авторські роботи художників-акварелістів та унікальні ентомологічні та конхіологічні зразки приватних колекцій.

Художні твори створені до проекту будуть передані у фонди Національного науково-природничого музею НАН України і згодом стануть частиною оформлення експозицій.

Під час виставки художники проведуть серію майстер-класів з образотворчого мистецтва. Виставка триватиме до кінця серпня 2020 року у Виставковій залі Національного науково-природничого музею НАН України за адресою Київ, вул. Б. Хмельницького, 15.

Відвідування виставки за квитками до Музею.


Події лютого!

Астрономи оголосили місяць еволюції! Кількість заходів, пов'язаних з Чарльзом Дарвіном збільшилась втроє.

У лютому у нас три інтерактивні події для дошкільнят - одна ботанічна та дві палеонтологічні.

Для широкого кола учасників ми дістаємо з нашого сховку демонстрацію "Супер-Дарвін", яка ще й квестом завершується. Дослідження біографії видатного науковця стає гостросюжетнрю пригодою!

Не оминаємо увагою й "Хижі рослини", адже саме над ними Чарльз проводив свої експерименти, а в одному листі навіть вказав, що "Мене зараз нічого в житті так не цікавить, як росички!". Ми спробуємо зробити так, щоб Ви невпинно повторювали цю фразу!

Зверніть увагу й на "Морські тварини", яких Дарвін теж детально вивчав та невтомно збирав у колекцію.

А свою наукову кар'єру Чарльз розпочав взагалі з геології. Тому в лютому саме час відвідати "Рукавичку нескінченності: твоя перша мінералогічна колекція".

І, звісно, Дарвін відомий ще й як палеонтолог - наші динозаврячі демонстрації до Ваших послуг!

А якщо Ви вже всі ці події відвідали, то тримайте прем'єру - "Загадки морських лілій: твоя четверта палеонтологічна колекція".

Якщо метушня та драйв інтерактивних програм не для Вас й Ви шукаєте складніші та "доросліші" заходи - відвідайте наш лекторій. Цього місяця в нашому меню "Мандри на "Біглі", де детально говоримо про довколосвітню подорож вченого. "MyWay: Дарвін" - біографія науковця без пафосу та міфологізації, але з повагою та обожнюванням.

І абсолютна прем'єра - "Ботанічні підсумки 2019 року" - видатні відкриття в галузі наук про рослини. Не пропустіть!

Усі заходи доступні до реєстрації на сторінці музею у facebook за тиждень до початку у вкладці "Події".

До зустрічі в природничому!

Реєстрація на програми лютого за посиланням в анонсах заходів на музейній сторінці у facebook або в екскурсійному бюро Музею за телефонами: 044-235-62-66, 096-448-38-13, 063-616-49-56.


Події січня!

Реєстрація на програми січня за посиланням в анонсах заходів на музейній сторінці у facebook або в екскурсійному бюро Музею за телефонами: 044-235-62-66, 096-448-38-13, 063-616-49-56.


Зимові події!

Реєстрація на програми за посиланням в анонсах заходів на музейній сторінці у facebook або в екскурсійному бюро Музею за телефонами: 044-235-62-66, 096-448-38-13, 063-616-49-56.


Події грудня!

Розклад музею на період новорічних свят.
23-29 - музей працює.
30 грудня - 1 січня вихідні.
2-5 - музей працює.
8 січня музей працює за графіком першої середи: з 10:00 до 13:00 - вхід вільний, з 13:30 - за квитками

Архів новин 2019 року
Архів новин 2018 року
Архів старих новин