Екскурсії

Національний науково-природничий музей запрошує на тематичні та оглядові екскурсії.

Тривалість екскурсій – 45-60 хв.

Вартість екскурсій за посиланням

Ми працюємо: середа – неділя з 10.00 до 17.00.
Замовлення екскурсій за телефонами: (044)-235-62-66.
Геологічний музей

Теми екскурсій:

 

"Мінералогія і петрографія". У ході екскурсії по залу, екскурсанти знайомляться з різноманітними мінералами, зібраними з багатьох куточків земної кулі і згрупованими в експозиції згідно з їх систематичної та генетичної приналежності, а також з різноманітністю гірських порід: магматичних, осадових, метаморфічних, особливостями їх структури і мінерального складу.


"Загальні геологічні процеси". У ході екскурсії відвідувачам надається можливість познайомитися з основними геологічними процесами, що відбуваються на Землі і що формують рельєф її поверхні: магматизм, вулканізм, землетруси, вивітрювання, діяльність річок і тимчасових водотоків, підземних вод, карст, еолові процеси, діяльність льоду, моря, живих організмів, людини та інші.


"Історія геологічного розвитку території України", в процесі якої екскурсантам пропонується зробити подорож в геологічне минуле території нашої країни за допомогою різних засобів музейної експозиції. На виставці представлені реконструкції палеоландшафтів різних геологічних періодів, карти, схеми, розрізи, а також предмети, що становлять кам'яний літопис території України-копалини живих організмів і гірські породи.


"Корисні копалини України". В процесі екскурсії екскурсанти знайомляться  з мінеральними багатствами території України, вивчають   родовища руд чорних і кольорових металів, нафти, газу, вугілля, нерудної сировини, їх географію.


"Морські геологічні дослідження". Екскурсантам надається можливість познайомитися з результатами   морських геологічних  досліджень у Світовому океані, Чорному і Азовському морях, Антарктиді, а також унікальними експонатами: зразками глибинних порід, піднятих з глибини 5700(!) м,   корисними копалинами Світового Океану, колекцією сучасних коралів Чорного моря.


Оглядова екскурсія, щонадає короткий огляд усіх розділів експозиції Гелогичного музею.


Екскурсія до зали "Естетика каменю"
. В мінералогічній колекції зали зібрані зразки мінералів з різних родовищ України та світу. В експозиції представлені художні та ювелірні вироби з дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, картини, предмети інтер'єру, корали, мушлі, а також колекція копій унікальних діамантів світу. Центральну частину зали прикрашає моріонова друза з камерних пегматитів Волинського родовища (Житомирська обл.) Особливе місце в експозиції посідає колекція українських топазів. 

Відвідати зал «Естетика каменю» можна замовивши екскурсію за телефоном 235-62-66 або безпосередньо в екскурсійному бюро (1-й поверх). Екскурсії відбуваються щоп'ятниці о 12.00 та 14.00 год. Вартість екскурсії українською або російською мовами - 350 грн з групи (група не більше 8 осіб), англійською мовою - 500 грн

Палеонтологічний музей"Розвиток життя на Землі"

Під час екскурсії відвідувачі знайомляться з основними етапами розвитку живих організмів. У залі представлені численні останки найдавніших рослин і тварин, які населяли нашу планету в палеозойську і мезозойську ерах, починаючи від примітивних ракоподібних і молюсков, закінчуючи високоорганізованими представниками рептилій, птахів та ссавців.
"Неогенові ссавці України"

Пропонується унікальна можливість здійснити подорож у минуле нашої країни і побачити тварин, які заселяли територію України десятки мільйонів років тому. У неогеновому залі представлені унікальн,і з наукової точки зору , експонати Палентологічного музею, до яких належать останки тварин, так званої гіппаріоновой фауни. Відвідувачів безумовно зацікавлять добре збережені скелети слона-динотерія, жирафа-херсонотерія, носорога-хілотерія і гіппаріона."Антропоген - час появи людини"
Надається можливість ознайомитися з останками древніх людей, які мешкали на території України в плейстоценову епоху. Під час екскурсії відвідувачі побачать унікальні споруди кроманьйонців, збудовані з кісток мамонта.Також можна побачити представників тваринного світу даної епохи, а саме: шерстистого носорога, мамонта, гігантського оленя та інБотанічний музей

 UrbanBotanyQuest (UBQ) 2016 - це надзвичайно захоплююча програма ботанічних квестів підготовлена науковцями Національного науково-природничого музею НАН України та інституту ботаніки ім. М.Г.Холодного Олексія Коваленко та Тетяни Карпюк.

Отже, якщо Ви вважаєте, що ботаніка – зашкарубла несучасна наука запилених кабінетів, а її знань ви не хочете торкатися й десятиметровою палкою, тоді ми йдемо до вас, щоб забрати на кращий ботанічний квест у цій частині Галактики!

Ми гарантовано перевіримо ваш розум на допитливість, кмітливість та уважність, змусивши використовувати секретні дані про рослинний світ центру Київського мегаполісу, шукати ключі поміж найскандальніших, найзірковіших та найбільш пафосних експонатів ботанічного музею, а деякі (обережно, спойлери!) вам навіть доведеться створити.

За годину ви побуваєте в усіх куточках України (від замріяних поліських борів до ностальгічних пейзажів спекотного Криму). Ви навіть залишите її межі, крокуючи густими хащами амазонських пралісів, знемагаючи від спеки у високогір’ях Середньої Азії, ціпеніючи від крижаного подиху холодної тундри, чи попиваючи лимонад у саванні під шаллю легкої напівтіні лимонадного дерева. Ви зазирнете по той бік легендарних споруд вулиці Терещенківської та бульвара Шевченка, на кількасотлітніх стінах яких заховані деталі головоломки, яку здатні розгадати лише ви. Тому не готуйтеся до легкої напівсонної прогулянки скрипучим паркетним покриттям нескінченних експозиційних залів, бо в результаті божевільних експериментів місцевих науковців тут часто трапляються дивні речі. Можливо ви потрапите в інший вимір, чи будете змушені рятувати світ, а може, і те, і інше! Одне знаємо напевно – нудьгувати Вам не доведеться.

Тривалість квесту 1 година. Буде цікаво учасникам від 9 років.

Вартість участі: 1 дитини – 70 грн., 1 дорослого – 100 грн.

Квест англійською мовою: 1 дитина – 100 грн.,1 дорослого – 150 грн.

Замовити квест можна за телефонами (044) 235 62 66, (063) 616 49 56.Оглядова екскурсія по Ботанічному музею.
Засобами музею показане різноманіття і багатство рослинного світу Землі і найбільш важливих закономірностей  його розподілу на її поверхні.
Експозиція Ботанічного музею створена на зонально-регіональному принципі на флористичній основі і характеризує рослинний світ основних природних зон і областей України, Євразії і земної кулі. В п’яти залах музею подані основні розділи експозиції:

  1. Основні групи рослинного світу.

  2. Морфологія квіткових рослин.

  3. Системи і еволюція квіткових рослин.

  4. Рослини в житті людини.

  5. Рослинний світ України.

  6. Рослинний світ Євразії.

  7. Рослинний світ земної кулі.

Рослинні експонати розміщені в 109 вітринах і в 8-х діорамах. Експозиція музею нараховує більше 3500 натурних експонатів, 300 кольорових і 200 чорно-білих фотографій, близько 1000 кольорових схем, малюнків, карт рослинності, більше 300-т текстових характеристик.

 


Рослинний світ України.
Експозиція починається з різнокольорової рельєфної карти рослинності України. Флора України нараховує 25 тисяч видів рослин, з них водоростей – 3,6 тисяч видів, грибів і слизовиків – 15 тисяч видів, лишайників – до 1 тисячі, мохів – до 800, вищих (судинних) папоротеподібних, голонасінних і покритонасінних – більше 4,5 тисяч. Рослинність представлена в межах природних зон: Полісся, Лісостеп, Степ і дві гірських системи – Українські Карпати і Кримські гори.

 

   
Рослини Червоної книги України.
В 1980 р. була проголошена Всесвітня стратегія охорони природи і природних ресурсів. Головною проблемою в ній названа проблема збереження різноманіття видів рослин і тварин. Цій меті і служить Червона книга. До Червоної книги України занесено 621 вид судинних рослин. Основні групи судинних рослин, які занесені до Червоної книги України: реліктові, ендемічні, рідкісні, пограничноареальні види, вся родина орхідних та ін.

 


Флористичні царства земної кулі.
Розподіл рослин і рослинних угруповань на поверхні Землі носить закономірний характер. Головна закономірність – широтна зональність рослинного покриву, пов’язана із змінами кліматичних умов в напрямку від екватора до полюсів. Розподіл рослинності на поверхні Землі не можна пояснити лише сучасними фізико-географічними умовами. Велику роль в розселенні рослин відігравали історичні фактори – процеси гороутворення, зміна клімату в минулі геологічні епохи, а також з’єднання та роз’єднання материків. Пов’язана з цим спільність флор, наявність на певній території ендемічних родин, родів і видів рослин лягли в основу розподілу поверхні Землі на шість флористичних царств: Голарктичне, Палеотропічне, Неотропічне, Австралійське, Капське і Антарктичне.

 


Природні зони Євразії.
Рослинний покрив на величезній території змінюється не лише в широтному напрямку, але й меридіальному. Широтна зональність обумовлена  великими рівнинними просторами. В гірських районах розподіл рослинності підпорядкований законам вертикальної зональності. З півночі на південь простягаються такі природні зони: арктичні пустелі, тундра, лісотундра, хвойні і змішані ліси, широколистяні ліси, лісостеп, степ з підзонами різнотравно-типчаково-ковиловою, типчаково-ковиловою, злаково-полинною, напівпустелі, пустелі центрально-азіатські і високогірні, субтропіки Середземномор’я та Східної Азії.

 

 

ННПМ пропонує проведення уроків за шкільною програмою для учнів 7-8 класів з ботаніки та зоології з використанням музейної експозиції та фондових матеріалів.

 

БОТАНІКА

ЗООЛОГІЯ