РЕКЛАМА

ЛІНКИ

Новини і події


Музей зачинено з 20 березня до 30 квітня! (ОНОВЛЕНО ДАТУ)


У виставковій залі ННПМ з 5 лютого до 11 квітня триває виставка
"PALEO ART: НАУКА, ЕСТЕТИКА, АБСУРД".

Естетичні, наукові та в дечому абсурдні – всі ці фрази можна застосувати до деяких наукових плакатів середини ХХ століття, які були знайдені в архіві Палеонтологічного відділу нашого Музею.

Експозиція представляє науково популярні плакати та живопис присвячені тваринам та рослинам минулих геологічних епох, графічні зображення, застаріли таксономічні назви і реконструкції зовнішнього вигляду тварин та іноді де в чому абсурдні художні рішення, які створювалися на основі палеонтологічних відкриттів та досліджень свого часу. Багато з них на сьогодні втратили свою наукову актуальність.

На прикладі серії плакатів радянського часу на тему походження людини можна прослідкувати втілення ідеологічних парадигм того періоду.

Німецькомовні плакати початку ХХ демонструють хибні уявленні про залежність інтелектуальних здібностей людини від форми її черепу.

Також виставка дає унікальну нагоду побачити оригінальні кістки динозаврів, які були виявлені експедицією Івана Єфремова в пустелі Гобі (Монголія), відбитки листя викопних рослин, етикетки до найдавніших експонатів музею, а також інструкцію зі складання споруди пізнього палеоліту з кісток мамонта.

Вхід за квитками до музею. Замовлення екскурсій в екскурсійному бюро Музею 044-235-62-66, 096-448-38-13.


Графік роботи музею на грудень-січень 20-21

Графік роботи Музею:

Грудень 2020

п’ятниця 25 грудня 11:00 - 18:00
субота 26 грудня 11:00 - 18:00
неділя 27 грудня 11:00 - 18:00
Каса зачиняється на пів години раніше.
28, 29, 30, 31 грудня – неробочі дні.

Січень 2021

субота 2 січня 11:00 - 18:00
неділя 3 січня 11:00 - 18:00
понеділок 4 січня 11:00 - 18:00
вівторок 5 січня 11:00 - 18:00
середа 6 січня 11:00 - 15:00
Каса зачиняється на пів години раніше.
7 січня – святковий вихідний.


Ми повертаємось до триденного графіку роботи!

Експозиції природничого відкриті для відвідування щоп’ятниці, суботи та неділі з 11:00 до 18:00, квиток у касі можна придбати лише до 17:30.

Крім основних експозицій Музею обов’язково завітайте на Виставку ботанічного мистецтва, робота якої подовжена до 27 грудня.

4, 5 та 6 грудня на науковій станції "Світ під мікроскопом" триватимуть демонстрації "Кристали під мікроскопом" та «Подорож у мікрокосмос» попередня реєстрація на заходи за телефоном (097) 069-54-99.

Якщо плануєте замовити екскурсію, будь ласка, зробіть це завчасно в екскурсійному бюро 0442356266, 0964483813.

В експозиціях Палеонтологічного та Зоологічного відділів Ви можете скористатись безкоштовним аудіогідом за QR-кодами розташованими на вітринах. Карту аудіогідів запитуйте у адміністратора або доглядачів Музею.

А для веселої самостійної подорожі музеєм скористайтесь нашим квестом «20+1 пригода природничого». Запитуйте квест у адміністратора!

До зустрічі в природничому!


Увага! 21 та 22 листопада Музей не буде працювати з технічних причин.


Виставка ботанічого мистецтва 2020!

З 12 вересня і до 29 листопада в Національному науково-природничому музеї НАН України триватиме Виставка Ботанічного Мистецтва.

Експозиція демонструє майже 67 неймовірних робіт у стилі ботанічної ілюстрації створених талановитими художниками з України, Чехії, Німеччини, Великобританії, Росії.
Сьгодні ми з вами є свідками відродження мистецтва ботанічної ілюстрації у всьому світі. Майстерність авторів у цій царині художнього мистецтва вражає реалістичністю техніки, грою світла та тіні, цікавими композиціями. З увагою до деталей, пильно досліджуючи ботанічну будову, художники відтворюють прекрасні портрети квітів, фруктів, овочів на папері.

Запрошуємо насолодитись вражаючим та майстерним виконанням художніх творів, які передають дивовижну красу рослинного світу.

Учасники Виставки Ботанічного Мистецтва 2020:
Марія Безкоровайна (Краматорськ), Наталія Вандюк (Київ), Марина Вознюк (Київ), Ірина Володарська (Росія), Тетяна Гненюк (Київ), Ольга Гордійчук (Київ), Альона Грінчук (Київ), Ганна Гудiмова (Крим), Вікторія Джаніс (Полтава), Наталія Заболоцька (Київ), Ніна Захарова (Київ), Наталі Ільніцька (Київ), Марина Кисельова (Великобританія), Світлана Клименко (Київ), Людмила Командир (Київ), Анна Компанець (Київ), Надія Крисан (Київ), Тося Кравцова (Київ), Аліме Куртвелієва (Київ), Ксенія Левтерова (Київ), Альбіна Літвінова (Київ), Любов Малигiна (Київ), Людмила Маркова (Київ), Маріанна Маслова (Київ), Мар’яна Микитюк (Київ), Олександра Новацька (Львів), Ольга Ольховська (Київ), Галина Отчич (Львів), Лариса Пономаренко (Київ), Олена Рубльова (Київ), Віка Рассохіна (Київ), Марина Саркісян (Київ), Анастасія Скоробогатова (Київ), Олександр Смаглий (Харкiв), Анна Супруненко (Словенія), Світлана Трубаєва (Харків), Аліна Труш (Тернопіль), Тетяна Тулузакова (Київ), Ліза Чернявська (Чехія), Чурілова Юлія (Дніпро), Дар’я Шатровська (Київ), Максим Ширшин (Німеччина), Антоніна Шестерякова (Харків).

Куратори та організатори проекту:
від ННПМ НАН України - Олексій Коваленко, Юлія Комар;
від спільноти художників - Людмила Командир, Марина Вознюк.

Спонсори виставки: Каркар - магазин для художників, Студія декору "Roslynka", Sennelier Україна.

Виставка працює з середи до неділі з 11:00 до 17:00 у Виставковій залі на 1-му поверсі Природничого музею.

Вхід за квитками до Музею.

Відео з відкриття виставки: https://www.youtube.com/watch?v=wMWaNjxAj_0


Правила перебування в музеї!


Музей відновлює свою роботу!

Друзі, ми надзвичайно раді повідомити, що наш Музей відновлює свою роботу з 8 липня!

Графік роботи лишається незмінним: з середи до неділі з 11:00 до 17:00, каса до 16:30. Понеділок та вівторок – вихідні дні.

Будь ласка, візьміть до уваги вимоги в яких ми можемо працювати, адже вірус COVID-19 досі лишається небезпечним. Не наражайте на небезпеку себе, інших відвідувачів і наших співробітників та дотримуйтесь наступних правил безпеки:

  • у разі відчуття симптомів застуди утримайтеся від відвідування Музею;
  • в експозиціях Музею будьте у масці;
  • дотримуйтеся дистанції з іншими відвідувачами у 1,5 м;
  • якщо плануєте замовити екскурсію, будь ласка, зробіть це заздалегідь за телефоном екскурсійного бюро 235-62-66 або (096)448-38-13, та врахуйте, що максимальна кількість людей в екскурсійній групі до 4 осіб;
  • впродовж дня на території Музею буде проводитись дезінфекційна обробка приміщень;
  • години безкоштовного відвідування Музею скасовуються до повного зняття карантинних обмежень.

Сподіваємось на Ваше розуміння і до зустрічі в Природничому!


Події березня


Виставка «Акварельні нотатки»

Національний науково-природничим музей НАН України та 21 художник з України та Німеччини в рамках нового спільного проекту «Музейний експонат. Під пильним оком художника.» з 16 лютого представляють виставку «Акварельні нотатки: природа, як митець».

Перша виставка науково-творчого тандему присвячена різноманіттю світу комах та мушель. Експозиція поєднує авторські роботи художників-акварелістів та унікальні ентомологічні та конхіологічні зразки приватних колекцій.

Художні твори створені до проекту будуть передані у фонди Національного науково-природничого музею НАН України і згодом стануть частиною оформлення експозицій.

Під час виставки художники проведуть серію майстер-класів з образотворчого мистецтва. Виставка триватиме до кінця серпня 2020 року у Виставковій залі Національного науково-природничого музею НАН України за адресою Київ, вул. Б. Хмельницького, 15.

Відвідування виставки за квитками до Музею.


Події лютого!

Астрономи оголосили місяць еволюції! Кількість заходів, пов'язаних з Чарльзом Дарвіном збільшилась втроє.

У лютому у нас три інтерактивні події для дошкільнят - одна ботанічна та дві палеонтологічні.

Для широкого кола учасників ми дістаємо з нашого сховку демонстрацію "Супер-Дарвін", яка ще й квестом завершується. Дослідження біографії видатного науковця стає гостросюжетнрю пригодою!

Не оминаємо увагою й "Хижі рослини", адже саме над ними Чарльз проводив свої експерименти, а в одному листі навіть вказав, що "Мене зараз нічого в житті так не цікавить, як росички!". Ми спробуємо зробити так, щоб Ви невпинно повторювали цю фразу!

Зверніть увагу й на "Морські тварини", яких Дарвін теж детально вивчав та невтомно збирав у колекцію.

А свою наукову кар'єру Чарльз розпочав взагалі з геології. Тому в лютому саме час відвідати "Рукавичку нескінченності: твоя перша мінералогічна колекція".

І, звісно, Дарвін відомий ще й як палеонтолог - наші динозаврячі демонстрації до Ваших послуг!

А якщо Ви вже всі ці події відвідали, то тримайте прем'єру - "Загадки морських лілій: твоя четверта палеонтологічна колекція".

Якщо метушня та драйв інтерактивних програм не для Вас й Ви шукаєте складніші та "доросліші" заходи - відвідайте наш лекторій. Цього місяця в нашому меню "Мандри на "Біглі", де детально говоримо про довколосвітню подорож вченого. "MyWay: Дарвін" - біографія науковця без пафосу та міфологізації, але з повагою та обожнюванням.

І абсолютна прем'єра - "Ботанічні підсумки 2019 року" - видатні відкриття в галузі наук про рослини. Не пропустіть!

Усі заходи доступні до реєстрації на сторінці музею у facebook за тиждень до початку у вкладці "Події".

До зустрічі в природничому!

Реєстрація на програми лютого за посиланням в анонсах заходів на музейній сторінці у facebook або в екскурсійному бюро Музею за телефонами: 044-235-62-66, 096-448-38-13, 063-616-49-56.


Події січня!

Реєстрація на програми січня за посиланням в анонсах заходів на музейній сторінці у facebook або в екскурсійному бюро Музею за телефонами: 044-235-62-66, 096-448-38-13, 063-616-49-56.


Зимові події!

Реєстрація на програми за посиланням в анонсах заходів на музейній сторінці у facebook або в екскурсійному бюро Музею за телефонами: 044-235-62-66, 096-448-38-13, 063-616-49-56.


Події грудня!

Розклад музею на період новорічних свят.
23-29 - музей працює.
30 грудня - 1 січня вихідні.
2-5 - музей працює.
8 січня музей працює за графіком першої середи: з 10:00 до 13:00 - вхід вільний, з 13:30 - за квитками

Архів новин 2019 року
Архів новин 2018 року
Архів старих новин