РЕКЛАМА

Свіжі новини

Архів новин
 
 

 
 

 Наш музей приєднується до Міжнародного флешмобу музейних селфі, що започаткований Європейським проектом Culture Themes.

21 січня музеї всього світу приєднуються до цієї події. Для участі у флеш-мобі вам потрібно прийти до улюбленого музею, зробити "селфі" - свій фотопортрет власноруч - на фоні чи поруч з улюбленим експонатом та опублікувати його у Facebook, додавши теги ?#?MuseumSelfie? та тег того музею, де ви зробите фото.

Хештег Національного науково-природничого музею НАН України #науковоприродничий.

Єдине застереження: використовувати спалах категорично забороняється, адже це шкодить здоров'ю музейних раритетів.

В Україні цьогоріч акція пройде вже вдруге. Одні музеї беруть участь у флешмоюі 20 січня, інші 21, а дехто - два дні поспіль чекає на відвідувачів з фотокамерами. Відтак, плануючи візит, перевіряйте, чи ваш улюблений музей бере участь в акції, і коли саме. Перелік музеїв, що долучились до флешмобу за посиланням: http://prostir.museum/ua/post/36409


До зимових канікул ми підготували для наших відвідувачів дещо особливе! 
Цього разу запрошуємо усіх бажаючих прийняти участь у надзвичайно цікавих практичних заняттях з мінералогії, палеонтології та майстер-класах з флористики. Саме на цих практикумах ви дізнаєтесь про основні принципи визначення мінералів та порід, про деякі їх властивості; відчуєте хвилювання справжнього палеонтолога під час досліджень; отримаєте задоволення від створення неповторних авторських листівок з різноманітних природних матеріалів. 
Обирайте що вам до душі, реєструйтесь на заходи та приходьте до Музею 6 січня з 12:00 до 15:00! ?#‎подіїннпм?

Долучитись до практикумів з палеонтології та мінералогії можуть усі бажаючі за умови наявності квитків до Музею.
* Участь у майстер-класі з флористики за попереднім записом у екскурсійному бюро за тел. (044)235-62-66 та при наявності квитків до Музею. Кількість місць обмежена. для зручності рекомендуємо кожному учаснику мати при собі ножиці, олівець та пінцет.


Студія дитячої творчості "Гармонійка" при Національному науково-природничому музеї запрошує дітей та батьків на тематичні суботні майстер-класи. 
В залежності від ваших вподобань та вподобань вашої дитини, ви можете опанувати найбільш цікавим для вас видом тврчості, а професійний майстер-викладач поділиться з вами секретами створення справжніх шедеврів!


Суботні лекції у Геологічному відділі ННПМ продовжуються!

Тема першої лекції у новому році "Землетруси".

Людмила Шумлянська - кандидат геологічних наук, старший науковий співробітник Геологічного відділу ННПМ НАНУ та відділу сейсмічної небезпеки Інституту геофізики ім.С.І.Субботіна, розповідатиме про причини землетрусів, типи сейсмічних хвиль, принципи реєстрації землетрусів, сейсмічні зони світу та сейсмічну небезпеку України. ?#‎подіїннпм?


Геологічний відділ Національного науково-природничого музею НАН України починає грудневий лекторій вихідного дня.

Кожної суботи першого зимового місяця ми пропонуємо відвідувачам Музею цікаві та пізнавальні лекції, присвячені темам загальної геології.
Місце проведення: 1-й поверх, Геологічний відділ, зал «Історична геологія». Початок о 12:00. Тривалість лекції 40-60хв.

Розклад лекцій

5.12.2015р. Виникнення планети Земля, утворення первісної земної кори.

12.12.2015р. Рушійна сила руху літосферних плит, суперконтиненти минулого.

19.12.2015р. Причини землетрусів та вулканізму на Землі.

26.12.2015р. Утворення гірських систем, розломів та западин.

 


«Мезинський» зал вже відкритий!
Після тривалої перерви відвідувачі знову можуть побачити реконструкцію житла палеолітичної людини і найдавніший музичний комплекс, знайдений на Мезинській стоянці – одній з найвизначніших археологічних пам'яток пізнього палеоліту в історії не лише України та Європи, а й світу.

Палеонтологічний музей, 2-й поверх. Детальніше


Виставка експедиційних етнографо-географічних доробок Тараса Шевченка

Національний науково-природничий музей НАН України спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка Міністерства культури України за підтримки CANON Україна з нагоди 200-річчя від дня народження  Тараса Григоровича Шевченка презентують виставку «Творчість Тараса Шевченка у наукових експедиціях 1848 – 1849 років».

Виставка представляє видатного українського поета та художника у дещо новому баченні, адже Тарас Шевченко за волею долі, знаходячись у оренбурзькому засланні, був включений як «рисувальник» до науково-дослідної експедиції Олексія Бутакова. Гідрографічна експедиція була організована Військовим міністерством для зйомки і промірювання Аральського моря та вивчення його природних ресурсів і умов майбутнього судноплавства. Вперше Шевченко описував те, що бачив як дослідник. Разом із видатними географами та дослідниками Середньої Азії  він із топографічною точністю наносив на карти ландшафти досліджуваних місцевостей,  занотовував відомості про киргизів, казахів, їх поселення - аули, їхній побут, господарство. Завдяки роботам Тараса Шевченка світ вперше побачив  Аральське море у первинній своїй красі та вперше дізнався про такий народ як казахи. Матеріали Аральської описової експедиції надзвичайно цінні. Саме завдяки малюнкам Кобзаря та щоденникам Бутакова у 1852 році було відкрито родовище кам’яного вугілля біля мису Ізенди-Арал. До 1956 року морські карти-лоції, які малював Шевченко, використовувалися військово-морським флотом, а матеріалами експедиції Бутакова і до нині користуються науковці для моніторингу екологічного стану Каспійського моря й Аралу.

Експозиція виставки знайомить відвідувачів з малюнками та акварелями Тараса Шевченка які були створенні у експедиційний період. Виставка картин  доповнена  зразками порід, мінералів прибережної зони Аралу і ботанічними зразками рослин Аральського регіону.

Ознайомитись з виставкою можна у Геологічному музеї Національного науково-природничого музею Національної академії наук України, що знаходиться у Києві на вулиці Богдана Хмельницького 15. Виставка працюватиме у режимі роботи музейного комплексу до 28 лютого 2015 року.


До 170-річчя опублікування Ч. Дарвіном «Щоденника досліджень з геології та природознавства різних країн, відвіданих кораблем «Бігль» виставка

«Галапагоські острови»

Фотографії – Писанець Є. М.

Дизайн: Радченко В. І.
               Ремінний В. Ю.
               Паньков А. В.

Переклад на українську – Некрутенко Ю. П.

Анотації до фотографій з книги: Чарльз Дарвин «Путешествие натуралиста вокруг света на корабле Бигль», М. 1976 г.Архів новин