РЕКЛАМА

Свіжі новини

Архів новин

 

28 листопада 2017 року відбулося урочисте засідання вченої ради Національного науково-природничого музею Національної академії наук України з нагоди відзначення 90-річчя від дня народження доктора біологічних наук, професора, заслуженого діяча науки УРСР, лауреата премії Д. К. Заболотного, члена-кореспондента НАН України МИКОЛИ МИКОЛАЙОВИЧА ЩЕРБАКА.


31 жовтня 2017 року мало би бути 90 років Миколі Миколайовичу Щербаку — українському зоологу, герпетологу, природоохоронцю. Ім’я цієї людини міцно пов’язано зі створення Зоологічного музею Національного науково-природничого музею НАН України і формуванням герпетологічної школи в нашій країні. Зоологічний музей, який Микола Миколайович очолював понад 30 років, наразі носить його ім’я.

Біографія Щербака М.М.
Щербак М.М. у вікіпедії

Розклад роботи музею під час новорічних свят


 

Пізнавати навколишній світ ще ніколи не було так цікаво! Ми запускаємо спільний проект із сферичним кінотеатром ATMASFERA 360!

Вперше в Україні – унікальне поєднання надсучасних проекційних технологій сферичного кіно та одного з найбільших класичних музейних просторів! Ми пропонуємо абсолютно новий формат освітніх програм, які здатні зацікавити та надихнути дітей до навчання.

В стінах найбільшого Науково-природничого музею України ви дізнаєтеся таємниці виникнення життя на Землі, будову і розвиток тваринного і рослинного світів! Знання та інформацію, яку ви отримаєте в Музеї, тепер можна закріпити ще й за допомогою спеціально підібраного візуального ряду на куполі сферичного кінотеатру ATMASFERA 360, який знаходиться на території нашого Музею.

Відео на екрані-куполі охоплює глядача з усіх боків, під впливом цієї сучасної цифрової магії здається, що ви - всередині дійства і все відбувається з вами насправді. Завдяки унікальній цифровій проекційній системі, досягається чудова якість і реалістичність зображення.

Прогулянки з динозаврами та іншими древніми істотами, подорожі в часі та просторі, споглядання створення Всесвіту, все це гармонійно доповнює унікальний простір Науково-природничого музею.

Розклад і квитки онлайн: на сайті Atmasfera.

Довідки та замовлення квитків за телефоном: (044) 229 0193, +38 (044) 229-01-93, +38 (067) 324-33-53.

Пропонуємо скористатись унікальною можливістю і спланувати своє найцікавіше і пізнавальне дозвілля разом з нами!


 

КОЛЕКТИВ НАЦІОНАЛЬНОГО НАУКОВО-ПРИРОДНИЧОГО МУЗЕЮ НАН УКРАЇНИ ЩИРО ВІТАЄ директора Музею, члена-кореспондента НАН України Ігоря Георгійовича ЄМЕЛЬЯНОВА з присвоєнням почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України»
та
інженера відділу зоології Музею, кандидата біологічних наук, старшого наукового співробітника Людмилу Сергіївну ШЕВЧЕНКО з державною нагородою – медаллю «За працю і звитягу»


Відповідний Указ №251/2017 “Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України» Президент України Петро Порошенко підписав 24 серпня 2017 року. Нагорода отримана за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм». Бажаємо колегам міцного здоров'я, творчої наснаги та успіхів!


20 серпня (неділя)

Квест-екскурсія «Квітка Життя богині Флори»


Час: 11:30 - 13:30
Автор заходу: Олексій Коваленко
Вартість участі: для дітей - 100 грн, для дорослих - 120 грн.

Наймасовіша квестова програма природничого музею знову у справі! На Вас чекає 40 хвилин сюжетного квесту та гостросюжетна екскурсія, справжня ботанічна пригода з науковими головоломками, хімічними перетвореннями та пошуком прихованих предметів поміж нескінченних вітрин та залів. Ми зануримо вас у світ моторошного майбутнього, де лише ваші знання зможуть допомогти людству, наповнимо Ваш допитливий розум секретними даними про рослинне царство, перемиємо кісточки найскандальнішим, найзірковішим та найбільш пафосним експонатам ботанічного музею, а деякі з легендарних рослин (обережно, спойлери !) навіть спробуємо на смак.  
Реєстрація на захід є обов'язковою за телефоном 063-616-49-56.
Місце проведення: Національний науково-природничий музей (вул. Б. Хмельницького, 15) 4й поверх, Ботанічний відділ

20 серпня (неділя)

Демонстрація "Лабораторія прянощів"


Час: 15:00 - 16:45
Автор заходу: Олексій Коваленко
Вартість участі для дітей - 100 грн, для дорослих - 120 грн.

У передостанні літні вихідні запрошуємо вас у ботанічну лабораторію, щоб дослідити обов’язковий компонент кухонної магії – чарівні прянощі, аромат яких здатен змити з вашого лиця найсірішу буденність. Ми познайомимось з детективними історіями незвичайних спецій, дізнаємось про їхні корисні й шкідливі властивості, навчимося їх правильно використовувати, перевіряти якість, і, звісно, скуштуємо на смак. Розріжемо справжній стручок ванілі, виявимо, де справжня кориця, а де фальшива, з'ясуємо як корисно вживати какао, який із перців найгостріший, навчимося культивувати імбир на підвіконні й зіграємо в тематичну настільну гру.
Реєстрація на захід є обов'язковою за телефоном - 063-616-49-56.
Місце проведення: Національний науково-природничий музей (вул. Б. Хмельницького, 15) 4й поверх, Ботанічний відділ

 

 

29 липня (субота), 11:30 - 13:00
Демонстрація: "Здорова їжа - шкідлива їжа"


Коли дієтологи, популярні сторінки у соціальних мережах, ведучі кулінарних шоу та наші бабусі не можуть дійти згоди в питанні здорового харчування - на допомогу приходять суворі факти науки. Ми познайомимо Вас з реальними дослідженням шкідливості та корисності продуктів харчування, навчимо фільтрувати інформацію у вирі реклами та некомпетентності й, можливо, трішки зламаємо навіяні медіа стереотипи. Дізнаємось чому не варто боятися продуктів біотехнології, чому "органічні" продукти становлять небезпеку для нашої планети, як речовини промарковані літерою Е рятують людям життя, скільки треба їсти чорниць, щоб покращити зір, який цукор корисніший, чи можна споживати цукрозамінники, які з суперфудів покращать Ваш раціон, а які лише спустошать гаманець. Ми здійснимо ряд хімічних, ботанічних та кулінарних експериментів, перевіримо якість традиційних продуктів нашого столу й весело проведемо час.

Автор заходу: Олексій Коваленко
Місце проведення: Ботанічний відділ ННПМ НАН України, 4-й поверх.
Вартість: 100 грн. для дітей, 120 грн - для дорослих.
Реєстрація телефоном: 063-616-49-56.

 

 

Колектив Музею щиро вітає заступника директора Національного науково-природничого музею НАН України Оксану Володимирівну ЧЕРВОНЕНКО з державною нагородою – орденом княгині Ольги ІІІ ступеня!


Відповідний Указ №168/2017 “Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України» Президент України Петро Порошенко підписав 28 червня. Нагорода отримана за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм.

Бажаємо міцного здоров'я, творчої наснаги та успіхів! Нехай доля дарує Вам, Оксано Володимирівно, добро, щастя, достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на життєвому шляху. Ваша невичерпна енергія, багатий досвід, інтелектуальний потенціал якнайкраще служитимуть на благо нашого Музею!


23 червня (п'ятниця), 17:00-18:30

Лекція: "Календар: історія виникнення, вимірювання, звідки взявся «Високосний рік»"


записувати в своїх "ділових книгах" calendarium (книгах оповіщень) вкрай важливі дати. А вже у Середньовіччі призначення календаря змінилося. Він став колекціями дат релігійних свят, та й додалась ще одна важлива функція календаря - тут почали додавати гороскопи на наступний рік :) Про календар, його історію та різноманітність призначень, способи вимірювань йтиметься на 3-й лекції з циклу "Космос", що присвячена виставковій експозиції "Погляд у всесвіт".

Буде цікаво дорослим та дітям від 9 років.

Автор заходу: Юрій Шевела
Місце проведення: Виставкова зала Національного науково-природничого музею НАН України, 1-й поверх, Геологічний музей.
Вартість участі у заході за квитками на виставку "Погляд у всесвіт": 20 грн., або 10 грн. при наявності квитка до Музею.
Реєстрація на захід є обов'язковою: Лінк
Довідка: 044-235-62-66. Кількість місць обмежена.

 


UrbanBotanyQuest (UBQ) 2016 - це надзвичайно захоплююча програма ботанічних квестів підготовлена науковцями Національного науково-природничого музею НАН України та інституту ботаніки ім. М.Г.Холодного Олексія Коваленко та Тетяни Карпюк.

Отже, якщо Ви вважаєте, що ботаніка – зашкарубла несучасна наука запилених кабінетів, а її знань ви не хочете торкатися й десятиметровою палкою, тоді ми йдемо до вас, щоб забрати на кращий ботанічний квест у цій частині Галактики!

Ми гарантовано перевіримо ваш розум на допитливість, кмітливість та уважність, змусивши використовувати секретні дані про рослинний світ центру Київського мегаполісу, шукати ключі поміж найскандальніших, найзірковіших та найбільш пафосних експонатів ботанічного музею, а деякі (обережно, спойлери!) вам навіть доведеться створити.

За годину ви побуваєте в усіх куточках України (від замріяних поліських борів до ностальгічних пейзажів спекотного Криму). Ви навіть залишите її межі, крокуючи густими хащами амазонських пралісів, знемагаючи від спеки у високогір’ях Середньої Азії, ціпеніючи від крижаного подиху холодної тундри, чи попиваючи лимонад у саванні під шаллю легкої напівтіні лимонадного дерева. Ви зазирнете по той бік легендарних споруд вулиці Терещенківської та бульвара Шевченка, на кількасотлітніх стінах яких заховані деталі головоломки, яку здатні розгадати лише ви. Тому не готуйтеся до легкої напівсонної прогулянки скрипучим паркетним покриттям нескінченних експозиційних залів, бо в результаті божевільних експериментів місцевих науковців тут часто трапляються дивні речі. Можливо ви потрапите в інший вимір, чи будете змушені рятувати світ, а може, і те, і інше! Одне знаємо напевно – нудьгувати Вам не доведеться.

Тривалість квесту 1 година. Буде цікаво учасникам від 9 років.

Вартість участі: 1 дитини – 70 грн., 1 дорослого – 100 грн.

Квест англійською мовою: 1 дитина – 100 грн.,1 дорослого – 150 грн.

Замовити квест можна за телефонами (044) 235 62 66, (063) 616 49 56.


"ПОГЛЯД У ВСЕСВІТ: ВІД МІФІВ ДО НАУКИ".


Експозиція презентує унікальну фондову колекцію зразків метеоритів, яка вважається однією з найбільш повних колекцій метеоритів в Україні, оскільки із 36 зареєстрованих метеоритів, що випали на території України, колекція ННПМ налічує 22 зразка.
Другою складовою експозиції стануть старовинні та сучасні астрономічні прилади, раритетні географічні карти, карти зоряного неба, книги та поштові листівки з приватної колекції Юрія Шевели - бібліографа української фантастики, фундатора проекту "Музей Фантастики і Космонавтики".
Виставка проходить у Виставковій залі Музею, 1-й поверх, Геологічний відділ. Впродовж усього часу роботи експозиції Ви можете замовити екскурсію, майстер-клас із практикумом де ви оволодієте навичками роботи з телескопом, мікроскопом, навчитесь користуватись планісферою (рухома карта зоряного неба) та орієнтуватись у зоряному небі.

Квитки у касі Музею:
20 грн. - дорослий або дитячий квиток.
10 грн. - дорослий або дитячий квиток при наявності квитків до Музею.
Майстер-класи та екскурсії сплачуються у екскурсійному бюро Музею.

Майстер-класи Виставки:
70 грн. - дорослий або дитячий квиток.
Екскурсії (за попереднім замовленням):
- для груп до 8 осіб - 120 грн.
- для груп більше 8 осіб - 15 грн. з однієї особи.

Замовлення екскурсій та майстер-класів: 044-235-62-66.

18 травня

Розклад подій на Міжнародний день музеїв2 квітня

Квест з майстер-класом “У пошуках родини лелеки”


Час: 13:00 - 14:30
Автор заходу: Анастасія Малюк
Вартість: для дорослих і дітей – 100 грн. з особи.

Родина – це найголовніше багатство не тільки у людей, але й у тварин. Деякі птахи особливо дбайливо ставляться до своєї родини. Серед них і лелека. Білий лелека став священним птахом у багатьох народів. Про це свідчать численні легенди, казки, повір’я, прислів'я, що дійшли до нас із давніх-давен. Лелека (бусол, бузько, чорногуз, гайстер) - символ поваги до батьків; символ мандрівників; сімейного благополуччя, щастя; батьківщини. Лелека в українців – святий птах, який, за повір’ями, має риси і звички, що притаманні людям. Пропонуємо захоплюючий пізнавальний квест присвячений цьому величному птаху.
В нашому музеї загубився лелека – він не пам’ятає ні хто він, ні де його родина. Від нас з Вами залежить, знайде він своїх рідних чи ні... Це півторагодинна подорож Зоологічним музеєм, під час якої ви розгадаєте чимало хитромудрих загадок. На вас чекатимуть хімічні експерименти, захоплюючі палеонтологічні відкриття та ще багато цікавого! А наостанок ми навчимо вас складати пташок-орігамі. :)  
Реєстрація на участь у заході є обов'язковою за посиланням: посилання або за телефонами 095-608-95-32, 044-235-62-66.

8 квітня

Демонстрація "Нащадки динозаврів - хто вони?"


Час: 14:00 - 15:30
Автор заходу: Світлана Тайкова
Вік: 5-105 років
Вартість: для дорослих – 120 грн; для дітей – 100 грн.

Навесні додому повертаються пернаті мандрівники – після виснажливого перельоту вони починають нове життя…
Птахи – велика група тварин, вони є прямими нащадками доісторичних монстрів – динозаврів, які вимерли багато мільйонів років тому. Птахи населяють всі континенти – від холодної Антарктики та розпеченої пустелі Сахари до найвіддаленіших островів, куди закрито дорогу для багатьох інших тварин. Птахи бувають дрібні, як яскраво забарвлені тропічні колібрі, або величезні, як африканські страуси та їхні вимерлі родичі – епіорніси. А також вони – винахідливі дизайнери, талановиті архітектори і працьовиті будівельники: їхні гнізда вражають своєю різноманітністю та складністю будови…
Під час нашої демонстрації Ви зможете оцінити різноманіття птахів, попрацювати зі справжніми пташиними гніздами, подивитися під мікроскопом, з якого матеріалу ці гнізда зроблено, а також дослідити структуру пташиних яєць та будову їх пір'їн. А під час майстер-класу Ви спробуєте самі змайструвати гніздечко пташки та динозавра ;)
Реєстрація на участь у заході є обов'язковою за посиланням: посилання або за телефонами 095-513-65-33, 044-235-62-66.

 

12 березня

Квест-екскурсія «Квітка Життя богині Флори»


Час: 14:00
Вартість: для дорослих - 120 грн; для дітей – 100 грн (у вартість включені вхідний квиток та дегустація екзотичних ботанічних речей).

«Квітка Життя богині Флори» - це ботанічна пригода, тривалістю дві години з науковими головоломками та пошуком прихованих предметів у чарівних локаціях природничого музею. Ми зануримо вас у світ, де лише ваші ботанічні знання зможуть допомогти людству, наповнимо Ваш допитливий розум секретними даними про рослинне царство, перемиємо кісточки найскандальнішим, найзірковішим та найбільш пафосним експонатам ботанічного музею, а деякі (обрежно, спойлери !) навіть спробуємо на смак.  
Реєстрація: 063-616-49-56, 044-235-62-66

19 березня

Інтерактивне читання, квест та художній майстер-клас "Печерний розмалюк"


Час: 11:00-12:30
Буде дуже цікаво чомусикам у віці 4 - 10 років
Вартість: 100 грн. - для дітей та 120 грн. - для дорослих.
Вартість дитячого квитка з книжкою – 200 грн.

Доки заклопотані татусі та мами вирішують надважливі справи, відважні малюки не припиняють досліджень навколишнього світу ні на мить. Іноді отримані маленькими експериментаторами результати не тішать дорослих, що справедливо як для бентежного сьогодення, так і оповитого легендами доісторичного світу.
Ми запрошуємо Вас на інтерактивне читання «Печерного розмалюка» - атмосферної історії про неймовірні пригоди дитини у прадавньому лісі, її зустрічі з кудлатим мамонтом, шаблезубим тигром, реготливою гієною, неймовірним кроликом та сердитим-пресердитим ведмедем. Історію розповідатиме перекладач українського видання книги – Володимир Чернишенко. Цікаві факти про поведінку прадавніх тварин з оповідки Джулії Дональдсон нам розповість Олексій Коваленко. Ви також матимете унікальну можливість відчути себе пречерним розмалюком, ставши учасником невеличкого затишного квесту з приготування фарб за доісторичним рецептом, пошуку наскельних зображень та їх креативного оздоблення на свій смак. На завершення програми – справжній художник Володимир Штанко навчить Вас професійно малювати доісторичних звірів.
Реєстрація: 063-616-49-56, 044-235-62-66

26 березня

Лекція «My way: Доброчаєва»


Час: 11:00
Оплата: необхідно оплатити вхідний квиток до музею, лекція безкоштовна, пакет завдань «Доброчаєва Scavenger Hunt» - 15 грн.

У центрі велетенського мегаполісу знаходиться затишне місце, в якому можна сховатися від сірих буднів та насолодитися красою рослин з усіх куточків земної кулі. Ботанічний музей з унікальними об’ємними експонатами рослин створювався під мудрим керівництвом Дарини Микитівни Доброчаєвої, день народження якої ми будемо святкувати 30 березня. Ми пропонуємо Вашій увазі теплі історії про життєвий та творчий шлях невтомної дослідниці української флори, її пригоди у довколасвітніх експедиціях та титанічну працю зі створення нашої улюбленої ботанічної установи. На завершення програми Ви зможете розважитися пошуком відгадок на наші головоломки із «Доброчаєва Scavenger Hunt», перетворивши відвідини музею на захопливу детективну пригоду.
Реєстрація: 063-616-49-56, 044-235-62-66

26 березня

Демонстрація «Атака клонів: дослідження бататів»


Час: 14:00
Вартість: для дорослих - 120 грн; для дітей – 100 грн

Не обов’язково мати надсучасну лабораторію, щоб зайнятися захопливим процесом клонування рослин. Достатньо мати бульби надзвичайного овоча – батату, який порадує ваших рідних на кухні смаковими якостями, а сусідів по присадибній ділянці здивує екзотичним виглядом та щедрим урожаєм, для якого не потрібно використовувати ні краплі отрутохімікатів. Ми познайомимо Вас з ботанічними загадками цієї унікальної рослини, навчимо створювати власну армію клонів батату та звісно скуштуємо цю смакоту на смак.
Реєстрація: 063-616-49-56, 044-235-62-66

 

 

12 лютого

Лекція «My way: Дарвін»


Час: 11:00
Автор заходу: Олексій Коваленко
Оплата: сплачується вхід до музею, лекція безкоштовна, а пакет завдань «Дарвін – Scavenger hunt» - 15 грн.

Природничий музей запрошує на науково-пізнавальну лекцію про людину, що сколихнула світогляд не лише вчених, а й усього людства в цілому. Величні відкриття, захопливі історії про пригоди та здобутки справжнього натураліста та selfmade-men’а усіх часів та народів – все це з вуст ботаніка - Олексія Коваленка. А на завершення заходу ми запропонуємо вам розв’язати «Дарвін – Scavenger hunt», відчути себе членом команди славетного «Бігля», блукаючи залами музею в пошуках розгадок на наші каверзні питання.  
Реєстрація: 063-616-49-56, 044-235-62-66

Демонстрація з майстер-класом «Ботаніка – це кохання»


Автор заходу: Олексій Коваленко
Час: 14:00
Оплата: 100 грн. - для дітей, 120 грн – для дорослих.

Для романтиків кохання – це магічна стихія, для фізіологів – гра гормонів, для скептиків – рожева нісенітниця, але правду знають лише ботаніки, оскільки в їхньому серці достатньо любові не лише для людей, а й до чарівних об’єктів їхніх досліджень – рослин. Класична фраза Тараса Шевченка «В ботаніці необхідне захоплення, що досягається глибоким розумінням краси, нескінченності, симетрії та гармонії в природі» говорить сама за себе. Саме тому, в перед переддень Святого Валентина ми приготували для Вас розповідь про рослини-символи кохання, квіти-афродизіяки та традиційні українські компоненти чар-зіль. Деякі з них – ви скуштуєте на смак, інші – дослідите на якість та використаєте для приготування традиційних атрибутів 14 лютого – валентинки з природних матеріалів та чайної композиції, що зачарує Вашу кохану людину.
Реєстрація: 063-616-49-56, 044-235-62-66

19 лютого

Демонстрація та майстер-клас «Земноводні проти рептилій»


Автор: Анастасія Малюк
Час: 11:00
Оплата: 100 грн - для дітей, 120 грн – для дорослих.

Гуляючи лісом чи полем, сидячи біля річки або озера, купаючись там, ми можемо почути або побачити невеличких тварин – амфібій та рептилій. Але як їх розрізнити, небезпечні вони чи корисні, загрожують вони нам чи допомагають? Все це ви зможете почути (і не тільки почути – але й ще побачити та доторкнутись) під час нашої демонстрації від Анастасії Малюк. А на завершення – ми разом виготовимо унікальні лускато-гіпсові сувеніри для вашої колекції природничих скарбів.
Реєстрація: 063-616-49-56, 044-235-62-66

Демонстрація «Хижі рослини»


Автор заходу: Олексій Коваленко
Час: 14:00
Оплата: 100 грн - для дітей, 120 грн – для дорослих.

Вони живуть за своїми правилами у моторошному світі видової боротьби, а їхня холодна краса – смертельна. Хижі рослини з хитромудрими ловчими пастками здавна дивували науковців та захоплювали уяву любителів рослинного царства. Ми познайомимось з будовою їхніх пристосувань для полювання на здобич, ознайомимось з відомими та ще нерозкритими загадками улюблених рослин Ч. Дарвіна, готуючись до святкування його дня народження. А на завершення зіграємо у затишний «Комахоїдний квест» у стінах відділу ботаніки природничого музею.
Реєстрація: 063-616-49-56, 044-235-62-66

25 лютого

Демонстрація «Круті перці»


Автор заходу: Олексій Коваленко
Час: 11:00
Оплата: 100 грн - для дітей, 120 грн – для дорослих.

Настає кінець лютого, а це значить, що саме час готувати розсаду перців до посадки. Прянощі, по кількості яких вимірялися статки багатіїв, заради яких влаштовували масштабні натуралістичні експедиції, до цього часу чарують нас своїм смаком та ароматом. Ми поглянемо оком ботаніка на звичні нам болгарські перці та розповімо Вам базові секрети їхнього вирощування у себе на підвіконні, заклавши невеличкі плантації. Познайомимось з більш екзотичними та пекучішими родичами з Південної Америки. Розробимо власну шкалу гостроти цих чудових рослин. Послухаємо детективні історії про чорний, духмяний, рожевий перець, перець-лонг та звісно проведемо ряд ботанічно-хімічних експериментів над ними. А в завершення зробимо гострий соус з екзотичних інгредієнтів – ми впевнені він стане Вашою фірмовою стравою.
Реєстрація: 063-616-49-56, 044-235-62-66

 

 

Перший загальномузейний науково-фантастичний квест - "Останній мамонт на Землі"!
Чи бачили ви коли-небудь мамонта? Чи спостерігали ви як ця чудова тварина своїми півтораметровими бивнями розриває панцир зі снігу та льоду у пошуках поживних лишайників та заморожених ягід? Ці тварини колись відігравали вагому роль у житті людей, а їхнє зникнення з терен планети було одним із перших злочинів нашої цивілізації. Ваша група пошуковців має шанс повернути до життя мамонтів. Ми повернемось у минуле, у той час, коли мамонти ще жили на нашій планеті й можливо змінимо хід історії. На вас очікує одногодинна пригода в геологічному, палеонтологічному та ботанічному відділах Національного науково-природничого музею НАН України та невеликий майстер-клас зі створення палеонтологічного артефакту, який буде нагадувати про вашу мандрівку в часі! Вартість участі:
для дітей: 100 грн.
для дорослих: 120 грн.
Реєстрація обов’язкова: (063)616-49-56, Реєстрація

 

 

Екскурсія "Геологічна історія території України"
Опис події, умови:
Геологічна історія Землі - це послідовність подій у розвитку Землі як планети. Найважливішими з них були утворення гірських порід, виникнення і руйнування форм рельєфу, наступ і відступ моря, обмерзання, поява і зникнення видів живих істот. Про те, що саме і коли відбувалося на нашій планеті, зокрема на території теперешньої України і йтиметься у нашій екскурсії.
Готуватись до ЗНО або ДПА можна не тільки за підручниками!
Вік: від 8 років.
Вартість: білет до Музею + екскурсійне обслуговування 15 грн. за особу.
Реєстрація у екскурсійному бюро Музею за телефоном (044)235-62-66.

 

 

Демонстрація «Різдвяні прянощі» Автор: Олексій Коваленко
Час: 26 грудня: 14:00, 30 грудня: 14:00; 5 січня: 14:00
Тривалість: 2 год.
Вартість: Вартість – 100 грн для дітей та 120 грн для дорослих, з яких ви отримуєте вхідний квиток, а також інгредієнти для авторського чаю. Опис: Красуня зима закутує місто в чарівний білий саван свіжого снігу й мерехтінням жовтооких ліхтарів розпочинає чарівну різдвяну виставу. Магія перших несміливих морозів знову повертає нас у дитинство й перетворює на щирих, трішечки наївних, але щасливих людей, які вірять в казки та поважають дива. 
Саме тому, суботнього ранку ми запрошуємо вас у ботанічну лабораторію, щоб дослідити обов’язковий компонент різдвяної містерії – чарівні прянощі, аромат яких здатен змити з вашого лиця найсірішу буденність.  Ми познайомимось з детективними історіями незвичайних спецій, дізнаємось про їхні корисні властивості, навчимося їх правильно використовувати і, звісно, скуштуємо на смак. Розріжемо справжній стручок ванілі, навчимося культивувати імбир на підвіконні й зіграємо в тематичну настільну гру.  І на завершення, ми використаємо ваші знання, щоб приготувати унікальну авторську чайну композицію, яка стане найкращим подарунком для ваших рідних на різдвяні свята. 
Реєстрація: 0636164956, Реєстрація

Квест-екскурсія "Музейні детективи рятують Різдво"
Автори: Олексій Коваленко та Катерина Новосад
Час: 26 грудня: 11:00, 5 січня: 11:00
Тривалість: 2 год.
Вартість: Вартість – 100 грн для дітей та 120 грн для дорослих Опис: Різдвяний ранок – це чарівний час, коли все на світі видається можливим і Всесвіт, переплетений ниточками запахів кориці та кардамону, посміхається Вам у вічі. Проте, щороку зелена потвора Грінч намагається викрасти прекрасне зимове свято, жадібно сховавши його у свій величезний мішок зарозумілості та егоїзму. Єдина сила, що може протистояти прикрому зникненню дива, - це Ви. Використайте свій розум та уважність, щоб завадити планам Грінча у найпрекрасніших локаціях природничого музею. Окрім квестової частини Ви станете учасником інтерактивної екскурсії з дегустацією екзотичних фруктів та маловідомих смаколиків із добре відомих рослин.
Реєстрація: 0636164956, Реєстрація

Майстер-клас з виготовлення годівничок для птахів
Автор: Анастасія Малюк
Час: 28 грудня: 13:00, 29 грудня: 13:00, 30 грудня: 13:00,
Тривалість: 1,5 години
Вартість: 70 грн
Опис: Новорічні морози та рясні снігопади створюють неповторну атмосферу зимових свят, але перетворюють життя осілих птахів на справжнє випробування. Але кожен з нас може допомогти пернатим друзям. Під час майстер-класу ви дізнаєтесь багато цікавинок про зимовий раціон птахів та виготовите для них чудові екологічні годівнички, які окрім того стануть справжньою окрасою міських ландшафтів .
Реєстрація: 0683513750, Реєстрація

Демонстрація «Новорічні дерева»
Автори: Марія Каліста та Олексій Коваленко
Час: 27, 28, 29 грудня 2016 року об 11:00.
Тривалість: 2 год.
Вартість: 100 грн. для дітей та 120 грн. для дорослих.
Опис: Хвойні рослини зазвичай асоціюються з новорічними святами, зимою і лісом. Але ростуть то хвойні не тільки в холоді, їх можна зустріти в тропіках і субтропіках. Згадати хоча б цілюще кримське повітря, наповнене ароматом сосни, кедра і іншої хвойної екзотики.
Напередодні Нового року запрошуємо Вас у ботанічну лабораторію, у якій Ви зможете зазирнути всередину хвойних дерев і на власні очі побачити кожну їхню клітину під лупою. Під час демонстрації Ви зможете дізнатися про хвойне дерево, яке скидає голочки на зиму, а також побачити хвойне дерево з ягодами замість шишок. Ви неодмінно навчитеся відрізняти хвойні дерева за будовою шишок та голок та поновите свої знання про заворожуюче життя хвойних красунь.
Наприкінці запрошуємо Вас скуштувати «Хвойної води», щоб отримати неймовірний заряд стійкості від усіх хвороб у Новому році! Відчуйте аромати прийдешнього свята!!!
Реєстрація: за тел. 063-616-49-56 або Реєстрація

 

 

Красуня зима закутує місто в чарівний білий саван свіжого снігу й мерехтінням жовтооких ліхтарів розпочинає чарівну різдвяну виставу. Магія перших несміливих морозів знову повертає нас у дитинство й перетворює на щирих, трішечки наївних, але щасливих людей, які вірять в казки та поважають дива.

Саме тому, суботнього ранку ми запрошуємо вас у ботанічну лабораторію, щоб дослідити обов’язковий компонент різдвяної містерії – чарівні прянощі, аромат яких здатен змити з вашого лиця найсірішу буденність.

Ми познайомимось з детективними історіями незвичайних спецій, дізнаємось про їхні корисні властивості, навчимося їх правильно використовувати і, звісно, скуштуємо на смак. Розріжемо справжній стручок ванілі, навчимося культивувати імбир на підвіконні й зіграємо в тематичну настільну гру.

І на завершення, ми використаємо ваші знання, щоб приготувати унікальну авторську чайну композицію, яка стане найкращим подарунком для ваших рідних на різдвяні свята.

Тривалість заходу – 1,5 години.

Найчарівніша локація – Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Б. Хмельницького, 15, м. Київ.

Вартість – 100 грн для дітей та 120 грн для дорослих, з яких ви отримуєте вхідний квиток, а також інгредієнти для авторського чаю.

Реєстрація обов’язкова: лінк

 

 

ГІС-семінар в ННПМ 30 листопада 2016 року


30 листопада 2016 року у Національному науково-природничому музеї НАНУ пройшов семінар «Відображення наукових геоданих засобами ГІС». Доповідала Наталя Брусенцова, співробітник Національного природного парку «Слобожанський». У семінарі взяли участь співробітники низки відділів музеології, геології, зоології та палеонтології нашого музею та Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України.
Семінар супроводжувався мультимедійними презентаціями з демонстрацією техніки роботи з програмами, ведення баз даних, формування задач та отримання результатів.
На семінарі розказано про можливості застування ГІС у природничих дослідженнях та їх роль у візуалізації результатів досліджень. Також, під час семінару розглядались та активно обговорювались особливості роботи з програмою QuantumGIS та проекти, що виконувались з використанням ГІС. Під час практичної частини було розібрано основні принципи роботи з векторними та растровими шарами, обговорено важливість правильної організації даних та ведення баз.


 

 
 

 

Вас цікавить загадкове минуле нашої планети? Тоді завітайте на виставку "Хроніки епохи динозаврів"!

В основі експозиції виставки "Хроніки епохи динозаврів" покладено роботи українського палеохудожника Сергія Красовського. Виконані у різній техніці, картини яскраво ілюструють минуле нашої планети у період, коли на Землі панували неймовірно цікаві істоти - динозаври.

Хто такі динозаври і як вони виглядали? Як жили ці древні тварини? Що сталося з ними? На ці та багато інших питань Ви знайдете відповіді у Національному науково-природничому музеї з 26 листопада 2016 до 31 січня 2017 року!

Крім того, на виставці можна спробувати себе у ролі палеонтолога та віднайти справжні рештки минулого у атракціоні "РОЗКОПКИ" або на майстер-класі створити динозавра із найнесподіваніших матеріалів!

Виставка створена при підтримці приватного колекціонера Максима Габера.

Квитки у касі Музею.
Замовлення екскурсій за телефоном (044)235-62-66.

 

 

Квест-екскурсія «Квітка Життя богині Флори»

«Квітка Життя богині Флори» - це ботанічна пригода, тривалістю дві години з науковими головоломками та пошуком прихованих предметів у чарівних локаціях природничого музею. Ми зануримо вас у світ, де лише ваші ботанічні знання зможуть допомогти людству, наповнимо Ваш допитливий розум секретними даними про рослинне царство, перемиємо кісточки найскандальнішим, найзірковішим та найбільш пафосним експонатам ботанічного музею, а деякі (обрежно, спойлери !) навіть спробуємо на смак. До Ваших послуг – Катерина Новосад та Олексій Коваленко. Реєстрація на квест обов’язкова – 0636164956.

Демонстрація «Світ членистоногих під мікроскопом: мешканці прісних водойм України»

Відвідувачі матимуть змогу: прослухати коротку розповідь про видове різноманіття членистоногих прісних водойм України; за допомогою лупи роздивитися особливості зовнішньої будови щитнів, «водних» павуків, личинок бабок та волохокрильців, водних скорпіонів, бокоплавів та мешканців водойм. Кожен бажаючий зможе дізнатися як виглядають дрібні водні членистоногі, переглянувши їх під мікроскопом; побачити під бінокуляром унікальних чотириоких жуків-вертячок, щелепи павука та інше.

Екскурсія «Різноманіття риб»

Що приховує від нас світ безмовних тварин? Десь там глибоко під водою мешкають вкриті лускою істоти, світ яких приховує безліч таємниць. Під час екскурсії ви ознайомитесь з дивовижним різноманіттям риб, дізнаєтесь особливості їхніх пристосувань до водної стихії, побачите найдивовижніші експонати нашого музею та з користю проведете свій час у компанії іхтіолога – Анатолія Панькова.

Квест “Botanikon GO”

Не пропустіть унікальну можливість стати першими учасниками квесту “Botanikon GO”. Сформуйте власну команду Майстрів, зберіть ботаніконів, заслужіть тренерські значки та виграйте Турнір Ботанічної ліги. Унікальна бойова система, нетривіальні загадки та гарний настрій у стінах природничого музею забезпечують Олексій Коваленко та Марія Каліста. Реєстрація на квест обов’язкова – 0636164956.

Демонстрація «Лускаті та повзають, слизькі та стрибають – хто вони?»

Гуляючи лісом чи полем, сидячи біля річки або озера, купаючись там, ми можемо почути або побачити невеличких тварин – амфібій та рептилій. Але як їх розрізнити, небезпечні вони чи корисні, загрожують вони нам чи допомагають? Все це ви зможете почути (і не тільки почути – але й ще побачити та доторкнутись) під час нашої демонстрації від Анастасії Малюк.
 

 


Вітаємо наших лауреатів Ігоря Георгійовича Ємельянова, директора Наіонального науково-природничого музею НАН України, і Ігоря Володимировича Загороднюка, старшого наукового співробітника відділу музеології Музею з присудженням Державної премії України в галузі науки і техніки 2015 року за цикл наукових праць «Наукові основи збереження та відновлення біотичного і ландшафтного різноманіття України в умовах змін навколишнього середовища» (колективна праця). Бажаємо міцного здоров'я, творчої наснаги і успіхів у всіх починаннях!


11 жовтня 2016 року вийшов УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №440/2016 Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2015 року.. 

 

R


26 жовтня на 56-му році раптово пішов з життя український зоолог, акаролог, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Відділу зоології Національного науково-природничого музею НАН України ПОГРЕБНЯК СВЯТОСЛАВ ГРИГОРОВИЧ.


Відійшла у вічність талановита, світла, добра людина, сповнена любові, спокою, мудрості. Його професійні інтереси були зосереджені на систематиці та біології кліщів. Він опікувався експозицією безхребетних в музеї, був секретарем фахового видання “Збірник праць зоологічного музею”. Усі, кому довелось працювати з Святославом Григоровичем, знали його не лише як талановитого науковця, а як чуйну та щиру людину, здатну завжди зрозуміти інших і прийти на допомогу. Від одного усвідомлення того, що такі люди існують, на серці стає спокійно і затишно.


Співробітники Музею глибоко сумують з приводу смерті Святослава Григоровича і висловлюють щирі співчуття його родині.


 

 


15 жовтня 2016 року о 16:00 відбудеться фешн-показ українського дизайнера Жана Гріцфельдта, присвячений ювілею Національного науково-природничого музею. Модельєр презентує нову тематичну колекцію сезону весна-літо 2017 під назвою «Fragments of Summer».

Модне дефіле відкриє перед глядачами історію створення світу, що зародився з первісного мороку, та продемонструє красу і різноманіття барв дикої природи сьогодення.

Отже, якщо Ви справжні поціновувачі моди і стали щасливими власниками запрошення на показ – епатажний Жан Гріцфельдт чекає на Вас!

Подія відбудеться за адресою: Київ, вул. Б.Хмельницького, 15 - Національний науково-природничий музей НАН України

 

 

5 червня, неділя з 10:00 по 17:00

5 червня у Національному науково-природничому музеї відбудеться "Вікімарафон" присвячений Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища.

Під час "Вікімарафона" учасники напишуть нові, або відкоригують вже існуючі статті найбільшої україномовної он-лайн енциклопедії. Досвідчені редактори "Вікіпедії" допоможуть усім, навіть тим хто ніколи не намагався зробити хоч якісь зміни в ній, створити першу в своєму житті статтю!

Отже, беріть свого ноутбука та гайда до нас! :)

Найближчної неділі марафонці "стартують" о 10:00 у залі тимчасових експозицій Національного науково-природничого музею НАН України за адресою: Київ, вул. Б.Хмельницького, 15. 1й поверх, Геологічний музей.

Подробиці та реєстрація за посиланням:
https://uk.wikipedia.org/ w/index.php?curid=2195948
 
 

 
 

 Наш музей приєднується до Міжнародного флешмобу музейних селфі, що започаткований Європейським проектом Culture Themes.

21 січня музеї всього світу приєднуються до цієї події. Для участі у флеш-мобі вам потрібно прийти до улюбленого музею, зробити "селфі" - свій фотопортрет власноруч - на фоні чи поруч з улюбленим експонатом та опублікувати його у Facebook, додавши теги ?#?MuseumSelfie? та тег того музею, де ви зробите фото.

Хештег Національного науково-природничого музею НАН України #науковоприродничий.

Єдине застереження: використовувати спалах категорично забороняється, адже це шкодить здоров'ю музейних раритетів.

В Україні цьогоріч акція пройде вже вдруге. Одні музеї беруть участь у флешмоюі 20 січня, інші 21, а дехто - два дні поспіль чекає на відвідувачів з фотокамерами. Відтак, плануючи візит, перевіряйте, чи ваш улюблений музей бере участь в акції, і коли саме. Перелік музеїв, що долучились до флешмобу за посиланням: http://prostir.museum/ua/post/36409


До зимових канікул ми підготували для наших відвідувачів дещо особливе! 
Цього разу запрошуємо усіх бажаючих прийняти участь у надзвичайно цікавих практичних заняттях з мінералогії, палеонтології та майстер-класах з флористики. Саме на цих практикумах ви дізнаєтесь про основні принципи визначення мінералів та порід, про деякі їх властивості; відчуєте хвилювання справжнього палеонтолога під час досліджень; отримаєте задоволення від створення неповторних авторських листівок з різноманітних природних матеріалів. 
Обирайте що вам до душі, реєструйтесь на заходи та приходьте до Музею 6 січня з 12:00 до 15:00! ?#‎подіїннпм?

Долучитись до практикумів з палеонтології та мінералогії можуть усі бажаючі за умови наявності квитків до Музею.
* Участь у майстер-класі з флористики за попереднім записом у екскурсійному бюро за тел. (044)235-62-66 та при наявності квитків до Музею. Кількість місць обмежена. для зручності рекомендуємо кожному учаснику мати при собі ножиці, олівець та пінцет.


Студія дитячої творчості "Гармонійка" при Національному науково-природничому музеї запрошує дітей та батьків на тематичні суботні майстер-класи. 
В залежності від ваших вподобань та вподобань вашої дитини, ви можете опанувати найбільш цікавим для вас видом тврчості, а професійний майстер-викладач поділиться з вами секретами створення справжніх шедеврів!


Суботні лекції у Геологічному відділі ННПМ продовжуються!

Тема першої лекції у новому році "Землетруси".

Людмила Шумлянська - кандидат геологічних наук, старший науковий співробітник Геологічного відділу ННПМ НАНУ та відділу сейсмічної небезпеки Інституту геофізики ім.С.І.Субботіна, розповідатиме про причини землетрусів, типи сейсмічних хвиль, принципи реєстрації землетрусів, сейсмічні зони світу та сейсмічну небезпеку України. ?#‎подіїннпм?


Геологічний відділ Національного науково-природничого музею НАН України починає грудневий лекторій вихідного дня.

Кожної суботи першого зимового місяця ми пропонуємо відвідувачам Музею цікаві та пізнавальні лекції, присвячені темам загальної геології.
Місце проведення: 1-й поверх, Геологічний відділ, зал «Історична геологія». Початок о 12:00. Тривалість лекції 40-60хв.

Розклад лекцій

5.12.2015р. Виникнення планети Земля, утворення первісної земної кори.

12.12.2015р. Рушійна сила руху літосферних плит, суперконтиненти минулого.

19.12.2015р. Причини землетрусів та вулканізму на Землі.

26.12.2015р. Утворення гірських систем, розломів та западин.

 


«Мезинський» зал вже відкритий!
Після тривалої перерви відвідувачі знову можуть побачити реконструкцію житла палеолітичної людини і найдавніший музичний комплекс, знайдений на Мезинській стоянці – одній з найвизначніших археологічних пам'яток пізнього палеоліту в історії не лише України та Європи, а й світу.

Палеонтологічний музей, 2-й поверх. Детальніше


Виставка експедиційних етнографо-географічних доробок Тараса Шевченка

Національний науково-природничий музей НАН України спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка Міністерства культури України за підтримки CANON Україна з нагоди 200-річчя від дня народження  Тараса Григоровича Шевченка презентують виставку «Творчість Тараса Шевченка у наукових експедиціях 1848 – 1849 років».

Виставка представляє видатного українського поета та художника у дещо новому баченні, адже Тарас Шевченко за волею долі, знаходячись у оренбурзькому засланні, був включений як «рисувальник» до науково-дослідної експедиції Олексія Бутакова. Гідрографічна експедиція була організована Військовим міністерством для зйомки і промірювання Аральського моря та вивчення його природних ресурсів і умов майбутнього судноплавства. Вперше Шевченко описував те, що бачив як дослідник. Разом із видатними географами та дослідниками Середньої Азії  він із топографічною точністю наносив на карти ландшафти досліджуваних місцевостей,  занотовував відомості про киргизів, казахів, їх поселення - аули, їхній побут, господарство. Завдяки роботам Тараса Шевченка світ вперше побачив  Аральське море у первинній своїй красі та вперше дізнався про такий народ як казахи. Матеріали Аральської описової експедиції надзвичайно цінні. Саме завдяки малюнкам Кобзаря та щоденникам Бутакова у 1852 році було відкрито родовище кам’яного вугілля біля мису Ізенди-Арал. До 1956 року морські карти-лоції, які малював Шевченко, використовувалися військово-морським флотом, а матеріалами експедиції Бутакова і до нині користуються науковці для моніторингу екологічного стану Каспійського моря й Аралу.

Експозиція виставки знайомить відвідувачів з малюнками та акварелями Тараса Шевченка які були створенні у експедиційний період. Виставка картин  доповнена  зразками порід, мінералів прибережної зони Аралу і ботанічними зразками рослин Аральського регіону.

Ознайомитись з виставкою можна у Геологічному музеї Національного науково-природничого музею Національної академії наук України, що знаходиться у Києві на вулиці Богдана Хмельницького 15. Виставка працюватиме у режимі роботи музейного комплексу до 28 лютого 2015 року.


До 170-річчя опублікування Ч. Дарвіном «Щоденника досліджень з геології та природознавства різних країн, відвіданих кораблем «Бігль» виставка

«Галапагоські острови»

Фотографії – Писанець Є. М.

Дизайн: Радченко В. І.
               Ремінний В. Ю.
               Паньков А. В.

Переклад на українську – Некрутенко Ю. П.

Анотації до фотографій з книги: Чарльз Дарвин «Путешествие натуралиста вокруг света на корабле Бигль», М. 1976 г.Архів новин