РЕКЛАМА

ЛІНКИ

Свіжі новини
Архів старіших новин

Архів новин і подій 2019 року


Події грудня!

Реєстрація на програми грудня за посиланням в анонсах заходів на музейній сторінці у facebook або в екскурсійному бюро Музею за телефонами: 044-235-62-66, 096-448-38-13, 063-616-49-56.


з 1 грудня 2019 року до 2 лютого 2020 року
персональна виставка ілюстрацій Володимира Штанка
"Печерні забави за мотивами оповідань Ред'ярда Кіплінґа"

Володимир Штанко український художник-ілюстратор разом із видавництвом «Навчальна книга – Богдан» спільно з Національним науково-природничим музеєм та Археологічним музеєм Інституту археології НАН України презентують виставку ілюстрацій "Первісні забави за мотивами оповідань Ред’ярда Кіплінґа".

В експозиції виставки представлено більше 80 робіт художника – проектні замальовки, ескізи та оригінали ілюстрацій, які створювались в період роботи над книжками дитячої серії «Тафі і Теґумай».

Цікавим доповненням експозиції є експонати з фондових колекцій відділів природничого та археологічного музеїв – опудала тварин, ботанічні зразки, знаряддя праці та побуту неолітичного періоду.

Бібліографічна колекція Володимира Чернишенка окреслить невеличку частину світової історії видань Р. Кіплінґа. Під час експонування виставки з 1 грудня до 2 лютого у вихідні дні в приміщенні виставки у Національному науково-природничому музеї НАН України будуть проводитись найрізноманітніші інтерактивні програми, лекції та концерти, які познайомлять глядача із світом творчої спадщини одного з найяскравіших представників анімалістичної літератури - Редьярда Кіплінґа.

Отже, обов’язково слідкуйте за анонсами подій природничого!


Події листопада!

Реєстрація на програми листопада за посиланням в анонсах заходів на музейній сторінці у facebook або в екскурсійному бюро Музею за телефонами: 044-235-62-66, 096-448-38-13, 063-616-49-56.


Осінні канікули!

Осінні канікули

У понеділок та вівторок 28 - 29 жовтня Національний науково-природничий музей працюватиме для вас з 10:00 до 17:00, каса до 16:30.

Індивідуальне замовлення інтерактивних програм та екскурсій в екскурсійному бюро Музею: 044-235-62-66 або 096-448-38-13.


100 років Зоологічному музею!

7 жовтня 2019 року об 11:00 відбулося Урочисте засідання вченої ради, присвячене 100-річчю Зоологічного музею УАН, за участі представників Президії НАН України, Відділення загальної біології НАН України, ветеранів Музею, трудового колективу та друзів. http://nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=5631

8 жовтня 2019 року відбулася П'ята конференція циклу «Природнича музеологія»: "Природничі музеї в Україні: становлення та перспективи розвитку". У конференції взяло участь 39 учасників, з них 20 — з усними доповідями. У збірнику праць конференції опубліковано 80 статей від 103 авторів. https://museumkiev.org/public/museology/museology2019/museology5-2019.pdf

В рамках конференції проведено Круглий стіл з ведення баз даних про колекції.


Події жовтня!

Реєстрація на жовтневі програми за посиланням в анонсах заходів на музейній сторінці у facebook або в екскурсійному бюро Музею за телефонами: 044-235-62-66, 096-448-38-13, 063-616-49-56.


Події вересня!

Реєстрація на вересневі програми за посиланням в анонсах заходів на музейній сторінці у facebook або в екскурсійному бюро Музею за телефонами: 044-235-62-66, 096-448-38-13, 063-616-49-56.


Події серпня!

Реєстрація на серпневі програми за посиланням в анонсах заходів на музейній сторінці у facebook або в екскурсійному бюро Музею за телефонами: 044-235-62-66, 096-448-38-13, 063-616-49-56.


Події липня!

Реєстрація на липневі програми за посиланням в анонсах заходів на музейній сторінці у facebook або в екскурсійному бюро Музею за телефонами: 044-235-62-66, 096-448-38-13, 063-616-49-56.


Події червня!

Початок довгоочікуваних канікул кличе до яскравих пригод!

Наші програми готові дивувати кожного допитливого чомусика! Посилання на реєстрацію в описах заходів на нашій сторінці у facebook. Також ви можете зареєструватись на будь-яку програму в екскурсійному бюро Музею: 044-235-62-66 та 096-448-38-13.


Події першого тижня літніх канікул!


Заходи до Міжнародного дня музеїв 18 травня!

Запрошуємо відсвяткувати День музеїв разом з нами!

До Міжнародного дня музеїв Національний науково-природничого музей підготував цікаві, пізнавальні та захоплюючі програми від науковців та друзів природничого!

18 травня у суботу вхід до музею вільний і участь у заходах безкоштовна (лише участь у квесті вимагає реєстрації).

Чотири відділи природничого підготували неймовірні програми присвячені найцікавішим темам геології, палеонтології, зоології та ботаніки! Не проґавте можливість побачити найкрутіший Музей цієї частини галактики і відвідати його славетні науково-пізнавальні заходи від справжніх науковців!

ПРОГРАМА ЗАХОДІВ:


(загальна афіша з’явиться невдовзі)

Геологічний відділ 1-й поверх, 11:00 – 15:00

Демонстрація «Музейна колекція місячного ґрунту» познайомить вас з унікальною колекцією місячного ґрунту, яка зберігається в нашому Музеї. Ви зможете її побачити на власні очі та дізнатись про властивості місячного ґрунту, цікаві факти та історію того, як зразки потрапили до нас. Автор заходу: Юрій Шевела Юра Шевела (Yura Shevela) Місце проведення заходу: 1-й поверх, Геологічний відділ

Демонстрація «Викопні рештки та визначення відносного віку гірських порід» Цікава розповідь з практичним заняттям про історію, методи та сучасні розробки у визначенні віку гірських порід. Ви дізнаєтесь у чому цінність достовірності та точності результатів таких визначень для людства. Автор та ведуча заходу: Галина Анфімова Місце проведення заходу: 1-й поверх, Геологічний відділ

Майстер-клас «Як відрізнити справжній бурштин від штучного» навчить вас найпростішим способам визначати та відрізняти природні утворення бурштину від штучних, а на демонстрації «Що ховається в бурштині» ви дізнаєтесь про інклюзи бурштину, які вони бувають, чому вони такі цінні та про що можуть розповісти. Автор та ведучий бурштинових заходів Юрій Шевела Місце проведення заходу: 1-й поверх, Геологічний відділ

Гра «Запам’ятай та визначай!» Мінералогічна гра для допитливих «Запам’ятай та визначай!» - це унікальне заняття, яке допоможе закріпити на практиці основні знання про різноманітність виробного каміння. Автори та ведучі заходу: Юрій Шевела та Яніна Косаковська Локація: 1-й поверх, Геологічний відділ

13:00 – 14:45 Лекція «Вугільна промисловість України» від наукового співробітника Геологічного відділу ННПМ НАН України Марії Решетник впорядкує ваші знання про корисні копалини України. Ви дізнаєтесь коли і як сформувались вугільні басейни України, що являє собою вугілля, його хімічний склад, марки, яким чином видобувається вугілля і як використовується. Ведуча: Марiя Решетник Місце проведення: 1-й поверх, Геологічний відділ, експозиція «Корисні копалини України»

Палеонтологічний відділ 2-й поверх, експозиція «Плейстоцен»

11:30 – 14:00 «Рибальство мезолітичного періоду», «Риба та рибна продукція в мезоліті» - це демонстрації та розповіді про племена прирічкових мисливців. Тут ви дізнаєтесь, як рибалили в мезоліті в Україні та що робили з своїм вловом. А на майстер-класі з техніки плетіння рибальських сіток та ятіру оволодієте старовинними методами виготовлення цих хитромудрих пасток. Автор та ведуча заходів: Аліна Вейбер Місце проведення заходів: 2-й поверх, експозиція «Плейстоцен України» Практикум "Професія палеонтолог",можливо, заставить вас замислитись про зміну професії ;). Автор та ведучий: Олександр Ковальчук.

14:30 Лекція "Скам'янілості: міфи та реальність" - 4й поверх, конференційна зала. Автор та ведучій: Олександр Ковальчук.

Зоологічний відділ, 3-й поверх

11:30 – 14:30 Фахівці Зоологічного відділу об’єднали під однією назвою «ВСЕ ЗАРАДИ РУХУ» 6 різних демонстрацій, де кожна надасть відповіді на питання, які відкриють таємниці еволюції, яка змінила тварин заради руху. Одна справа обзавестися ногами, і зовсім інша – навчитись ними користуватись. Тож будемо говорити про майстрів з плавання, стрибання, планерування, повзання та бігу!

Автори та ведучі заходів: Олександр Мартинов, Анастасія Малюк, Світлана Тайкова, Ганна Клочко, Анатолій Паньков, Ніна Петренко. Місце проведення: 3-й поверх, експозиція «Птахи», «Риби».

Ботанічний відділ, 4-й поверх

11:00-13:00 Міні-демонстрація «Фрукти проти овочів» Фрукти та овочі. Навряд чи у Всесвіті існують більш заплутані речі. Тисячі років ми класифікуємо їх як заманеться, вчимо своїх дітей, що огірок - це овоч, кавун - найбільша в світі ягода, а мигдаль - це горіх. Стверджуємо, що все це неправда та запрошуємо Вас інтерактивно дослідити проблему. Ми дізнаємось, чому помідор - це фрукт, але чого його не кидають до фруктового салату. Розкриємо таємницю про те, який плід найбільший на нашій планеті, чому груша - це теж яблуко та чому полуниця не ягода (і малина теж). Проведемо над ними серію хімічних та кулінарних дослідів! Ведуча: Катерина Новосад

11:00-13:00 Міні-демонстрація «Мімікрія: гра в імітацію» 4 мільярди років містерій та див, боротьби стихій, зародження світлої магії живої матерії – і все це не в далекій галактиці, а просто тут, на нашій рідній, до найменших закутків планеті. Природа як величний ілюзіоніст дбає про престиж свого виступу та неохоче розкриває свої секрети. Проте, ви маєте шанс зазирнути за лаштунки найцікавішої із вистав та опанувати основи її містифікацій, а в деяких із них навіть прийняти участь. Прикинувшись маленьким Давидом, бути могутнім Голіафом? Запросто! Бути прудкою комахою, але в хвилини небезпеки перетворитися на гілочки чи листочки дерева? Залюбки! А з квітки тендітної орхідеї перетворитися на осу? Для природи немає нічого неможливого! Ведуча: Марія Каліста

11:00-13:00 Міні-демонстрація «Рослини, динозаври та їхні друзі» Повертаємось в далеке минуле, щоб дізнатися про великий похід рослин на сушу, їхню роль в створенні нашої планети та становлення нашої цивілізації. Під час демонстрації можна потримати в руках справжні викопні рештки папоротей та хвощів віком 300 млн. років, поспостерігати за розкриванням воскресаючого плаунка, познайомитися з саговниками та гінкго, а також по контактувати з викопними рештками та репліками істот, які були не проти поласувати прадавніми рослинами – динозаврами та їхніми друзями. Ведучий: Олексій Коваленко Олексій Коваленко

14:00 Інтерактивна екскурсія «Неймовірна ботаніка: 25 рослин, які здивують тебе» Все, що Ви хотіли дізнатися про неймовірні рослини, що зростають на території нашої країни, а також у віддалених куточках планети, ми обережно спакували та помістили в цю екскурсійну програму. Під час неї ми дізнаємось про співпрацю рослин та їхні непрості відносини, про те як вони паразитують, пригнічують та навіть вбивають. Простежимо за основними способами їхніх дивовижних переміщень крізь простір та навіть час. Таємничі зникнення, виведення з ладу цілих армій, найотрутніші та найпоживніші рослини, як не постраждати від цих чудових організмів та як їм не зашкодити – про це ми теж поговоримо. І як водиться на наших інтерактивних екскурсіях – далеко не всі наші об’єкти будуть за склом, деякі самі проситимуться до Вас на руки – заради тактильного, нюхового та навіть смакового дослідження. Ведуча: Марія Каліста

15:00-16:00 Квест та ігровий практикум з фітоморфології «FlowerBattle: еволюція рослин» УВАГА! Для участі обов’язкова попередня реєстрація у екскурсійному бюро Музею 044-235-62-66, 096-448-38-13. Якщо Вам набридли комп'ютерні та настільні ігри, то квест-рольова програма "Еволюція рослин: Flower Battle" саме для Вас. Ми не будемо просиджувати штани на стільцях, а отримаємо листок персонажа та стартовий пакет завдань й далі все залежить від Вашої уважності, кмітливості та стратегічного мислення. У Ваших руках опиниться вид рослин й лише Ви зможете знайти для нього унікальні вегетативні та генеративні органи, обрати для нього ті параметри, що приведуть його до еволюційного розвитку чи зникнення. Ви зможете "прокачати" один з 3 параметрів, отримати приємні бонуси за виконання додаткових завдань, обрати спеціалізацію для рослини. Проте пам'ятайте, що на наступний рівень можна пройти лише крізь горнила природного добору. Випадковий екологічний чинник може знищити Ваші плани щодо еволюційної успішності. Ведучий: Олексій Коваленко

16:10-17:30 Лекція «Нові види рослин і тварин, описані у 2018 році» Під час лекції науковий співробітник Ботанічного відділу ННПМ Олексій Коваленко розповість детективні подробиці відкриття найдивовижніших видів рослин, ви помилуєтесь їхніми фотографіями, дізнаєтесь, де вони зростають та яка їхня роль в екосистемах та житті людини. Відкриття минулого року у царині тваринного світу здатні здивувати та приголомшити! Адже лише під час цієї лекції ви дізнаєтесь про суїцидальних мурах, які вибухають, щоб знищити свого ворога; про високогірних їжаків з дуже дивними зубами; про невелику черепаху, яку ніхто не помічав на велелюдному курорті; про таємничого леопардового вугря, який насправді амфібія, а його зябра знаходяться на поверхні тіла; про багатоніжку, яка може жити на глибині 1980 м під землею; про рибу, яка не має зябр та очей, дихає всім тілом і живе у вологому ґрунті, наче справжній черв'як; про маленьку муху з кінцівками, які нагадують біцепси Арнольда Шварценегера у кращі роки своєї кар'єри, та на честь якого вона й була названа. Ведучий: Олексій Коваленко

Якщо ви слідкуєте за нашою сторінкою, то знаєте, що цього року у нашого Музею зав’язалась дружба з компанією ДімРоботів. Як ми повідомляли на нашій сторінці в instagram, відоме багатьом мамонтеня з експозиції «Історична геологія території України» знову трубить свою пісню та вітає відвідувачів завдяки вправній майстерності цих справжніх підкорювачів механічних сердець! Отже, наші друзі також завітають на наше свято і запропонують всім охочим повправлятися Технічній творчості та Технологіям на свому розважально-навчальному майстер-класі з робототехніки.

11:00 – 17:00 На вас очікують: збірка унікальних роботів та керування ними; робо-змагання (виштовхай за арену робота-суперника та отримай приз); малювання 3D-ручками об’ємних малюнків (намалюй свого власного динозавра); виставка досягнень з робототехніки та приємні подарунки! Місце проведення заходу: шукайте МК від ДомуРоботів на 2-му поверсі в Палеонтологічному відділі біля житла з кісток мамонта.

Багаторічні добросусідські та професійні стосунки з Інститутом зоології ім. І.І.Шмальгаузена також знайшли вихід у цей святковий день.

11:30 – 12:45 Лекція «Особливості племінного розведення собак» це дарунок від Діани Осіпової. Диана Осипова практикантка відділу «Фауни та систематики безхребетних». Діана також співпрацює з кінологічною спілкою України, є тренером з юніор-хендлінгу. Вона поділиться цікавими фактами про те, як саме виникають породи собак і їх різноманіття, які особливості племінного розведення та чого хочуть досягти заводчики. Ви дізнаєтесь як відбувається оцінка собак за екстер’єром та робочими якостями порід. Місце проведення лекції: виставкова зала ННПМ 1-й поверх, Геологічний відділ початок об 11:30.

Як бачите, маємо надзвичайно насичену програму. Тож приходьте та приводьте друзів! Адже захоплюватись наукою це так КРУТО!


Події травня!


Національний науково-природничий музей презентує виставку творів художника-анімаліста Геннадія Наумовича Глікмана

26/04 - 17/11 2019

Геннадій Глікман — автор багатьох оригінальних творів. Працював у галузях станкової та книжкової графіки, станкової скульптури переважно анімалістичного жанру. Його ілюстрації до книжок Володимира Маяковського, Лесі Українки, Льва Толстого, Максима Горького та інших письменників і поетів багатьом з нас відомі ще з дитинства. Як графік, Геннадій Наумович підготував біля ста малюнків тварин для Української радянської енциклопедії. У 70-х роках співпрацював з Центральним науково-природничим музеєм АН УРСР у Києві (нині Національний науково-природничий музей НАН України). Його роботами оформлено експозиції Палеонтологічного відділу ННПМ НАНУ. У 80-х роках Музей придбав у автора колекцію станкових анімалістичних робіт, виконаних у різних графічних техніках. Виставка «Світ тварин Геннадія Глікмана» - це наймасштабніша презентація робіт Художника, яка зберігається та експонуються в Національному науково-природничому музеї НАН України. Виставка присвячена 100 річниці від року заснування Зоологічного музею Академії наук України, нині Відділу зоології ННПМ НАН України.

Місце проведення:

Виставкова зала ННПМ 1-й поверх, праве крило Геологічного відділу

Вхід за музейними квитками.


Графік роботи ННПМ у весняні святкові дні

27 квітня - з 11:00 до 16:00, каса до 15:30.
28, 29, 30 квітня, 1 травня - вихідні дні.
9 травня - з 10:00 до 17:00, каса до 16:30.
18 травня - Міжнародний день музеїв - впродовж дня з 11:00 до 18:00 - вхід до Музею вільний.


Зал ссавців буде зачинено на технічні роботи!

Шановні відвідувачі, будь ласка, зверніть увагу! У зв’язку з проведенням регламентних профілактичних заходів необхідних для збереження колекцій тварин експозиція «ССАВЦІ» (3-й поверх, Зоологічний відділ ННПМ) буде зачинена 26 квітня (пт) з 15:00 до 15:00 2 травня (чт).


Події квітня!


Події березня!


Події лютого!


Виставка «Таємниці ландшафтного мистецтва»

Національний університет біоресурсів і природокористування України представляє виставку робіт викладачів та студентів кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну.

В експозиції представлені унікальні макети і проекти ландшафтного дизайну найрізноманітніших територій, зокрема проект реконструкції Саду Кабінету Міністрів України, проектні пропозиції реконструкції об’єктів Національного заповідника Софія Київська, проектування парків з елементами топіарного мистецтва в м. Вишгород, фіто композиції та топіарні форми, фітокартини, тропічні, гірські та пустельні флораріуми, художні роботи, фітодизайн екстенсивних садів на дахах.

Виставковий проект має привернути увагу суспільства до раціонального природокористування, його умов та принципів, а для майбутніх абітур'єнтів це презентація спеціальностей Кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну.

Виставка розташована у виставковій залі ННПМ, 1-й поверх, праве крило Геологічного відділу.


Події січня!